وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس


وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +تصاویر و عکس وقتی که زنان مسجد طراحی می کند,کشور ترکیه دارای بیش از ۸۲ هزار و ۶۰۰ مسجد است که همه آنها توسط مردان طراحی شده اند، به جز یکی از آنها. مسجد شاکرین در شهر استانبول، با همکاری و هم دستی خانم “زینب فادیلی اوغلو”، متخصص طراحی داخلی، طراحی شده است. ...بیا تو تفریحوقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس]]>
وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس
  • 0.00 / 5 5
  • 1 / 5
  • 2 / 5
  • 3 / 5
  • 4 / 5
  • 5 / 5

به این مطلب نمره دهید:

0 رای ها, 0.00 . امتیاز (0% نمره)

وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس

وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس

وقتی که زنان مسجد طراحی می کند,کشور ترکیه دارای بیش از ۸۲ هزار و ۶۰۰ مسجد است که همه آنها توسط مردان طراحی شده اند، به جز یکی از آنها. مسجد شاکرین در شهر استانبول، با همکاری و هم دستی خانم “زینب فادیلی اوغلو”، متخصص طراحی داخلی، طراحی شده است.

وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکس“فادیلی اوغلوی” ۵۲ ساله، احتمالا اولین زنی است که تاکنون یک مسجد را طراحی کرده است. این مسجد دارای یک گنبد به قطر ۱۳۰ فوت است.

در طراحی داخلی مسجد شاکرین، توجه ویژهای به جایگاه قرار گرفتن زنان شده است. فضای اختصاص داده شده برای محل عبادت زنان از نظر وسعت و حجم تزئینات، به اندازه قسمت و بخش مردان است.

فادیلی اوغلو در این باره به سی ان ان گفت: «من قسمت و بخش زنانه را در  قسمت و بخش بالکون قرار داده ام، زیرا در زمان اقامه نماز جماعت، زنان باید پشت مردان قرار بگیرند… اما من تصمیم گرفتم بالکون مسجد را به یکی از زیباترین قسمت و بخش های مسجد تبدیل کنم،

جایی که چلچراغ کریستالی مسجد درست در مقابل آن قرار دارد و شما می توانید از آنجا به راحتی محراب را مشاهده کنید.» فادیلی اوغلو، در طراحی داخلی مسجد، از مهارت های زنان دیگر نیز استفاده کرده است.

از جمله خانم ناهیده بویوک کایماکسی، در طراحی چلچراغ مسجد شاکرین مشارکت نموده است. از زمان افتتاح مسجد شاکرین در سال ۲۰۰۹، وی هدایت کار طراحی ۲ مسجد دیگر در قطر را بر عهده گرفته و طرح هایی را برای مراکز مذهبی در لندن و نیویورک ارائه داده است.

وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکسوی افزود: «ارکان اصلی رویکرد من در هر پروژه ای یکسان است: عدم محدودیت زمانی، کار بار فکر باز، تنوع رنگ ها، لایه هایی از پارچه، و مشخصه های معماری. کار من منتصاویر و عکس کننده یک درک مدرن از ارزش های سنتی است.

وقتی که زنان مسجد طراحی می کند +عکسمن در طرح هایم اصلی ترین الهام را از معماری استانبول می گیرم و تلاش می کنم معماری شرقی و غربی را با هم تلفیق کنم.

جالب و خواندنی

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:دو شنبه 17 آذر 1393