رتبه نخست مسابقات برنامه نویسی در دستان دانشجویان شریف


شانزدهمین مسابقه منطقه‌ای برنامه نویسی acm غرب آسیا با برتری قاطع تیم‌های دانشگاه شریف و راه یابی دو تیم از دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران به سی و نهمین مسابقه جهانی برنامه نویسی acm پایان یافت. به گزارش پایگاه خبری نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات برسام و به نقل از مهر، مسابقات acm که المپیاد برنامه نویسی ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید
رتبه نخست مسابقات برنامه نویسی در دستان دانشجویان شریف
  • 0.00 / 5 5
  • 1 / 5
  • 2 / 5
  • 3 / 5
  • 4 / 5
  • 5 / 5

به این مطلب نمره دهید:

0 رای ها, 0.00 . امتیاز (0% نمره)

شانزدهمین مسابقه منطقه‌ای برنامه نویسی acm غرب آسیا با برتری قاطع تیم‌های دانشگاه شریف و راه یابی دو تیم از دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران به سی و نهمین مسابقه جهانی برنامه نویسی acm پایان یافت.

برنامه نویسیبرنامه نویسی

به گزارش پایگاه خبری نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات برسام و به نقل از مهر، مسابقات acm که المپیاد برنامه نویسی کامپیوتر محسوب می‌شود حدود ۳۸ سال قبل در آمریکا راه اندازی شد و سابقه برگزاری آن در ایران به شانزده سال قبل برمی‌گردد.

در این دوره از مسابقه دانشجویان می‌بایست در زمان تعیین شده‌ای به حدود ۱۱ مساله الگوریتمی و ریاضی پاسخ داده و به صورت عملی، یک برنامه کامپیوتری نوشته و خروجی مناسبی تولید می‌کردند.در این میان و از بین ۱۰۰ تیم شرکت کننده، پنج تیم برتر، همگی از دانشگاه صنعتی شریف بودند و یک تیم از دانشگاه تهران رتبه ششم را به خود اختصاص داد. اما با توجه به قانون این مسابقات باید ۲ تیم از ۲ دانشگاه مختلف معرفی شود، بر همین اساس تیم اول از دانشگاه شریف و تیم ششم از دانشگاه تهران به مسابقات جهانی معرفی می‌شوند.

همچنین دو تیم دیگر از دانشگاه شریف رتبه ۹ و۲۰ این دوره از مسابقات را به کسب کردند.

فتوحی رییس دانشگاه در حاشیه این مسابقه با ابراز خوشحالی از میزبانی دانشگاه شریف گفت: اکنون شاهد برگزاری شانزدهمین مسابقه منطقه‌ای برنامه نویسیacm غرب آسیا هستیم و خوشحالم که دانشگاه صنعتی شریف برای پانزدهمین بار توانسته است میزبان این مسابقات باشد.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری مسابقات مختلف دانشجویی افزود: دانشگاه صنعتی شریف از گذشته تلاش کرده است تا با برگزاری چنین مسابقاتی استعدادهای برتر کشور را در حوزه‌های مختلف شناسایی کند و امیدواریم که از این پس نیز در این راه چون گذشته پیشگام و موفق شویم.

فتوحی در خصوص حمایت از تیم‌های دانشجویی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا دانشجویانمان با حضور در چنین مسابقاتی استعدادهای خود را شکوفا کنند و از طریق صنایع و حمایت‌های آنها این استعدادیابی ادامه پیدا کند.

دو تیم راه یافته به سی و نهمین مسابقه‌ی جهانی acm، اردیبهشت‌ماه سال آینده راهی کشور مراکش خواهند شد تا با ۱۲۰ تیم راه یافته به مرحله نهایی به رقابت پردازند.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:یک شنبه 30 آذر 1393