ترویج اطلاعات و اخبار غلط در شبکه‌های اجتماعی !


این روزها شبکه‌های اجتماعی در ایران نه تنها همچون بسیاری از نقاطدنیا و جهان باعث تسهیل کارها و خدمات نشده‌اند بلکه روز به روز سطح کارکرد و استفاده از آن پایین تر نیز می‌آید. در این میان مسوولان فرهنگی کشور نیز بدون برنامه خاصی همه فقط به پند و اندرز کفایت کرده و هنوز هم خبری ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید
ترویج اطلاعات و اخبار غلط در شبکه‌های اجتماعی !
  • 0.00 / 5 5
  • 1 / 5
  • 2 / 5
  • 3 / 5
  • 4 / 5
  • 5 / 5

به این مطلب نمره دهید:

0 رای ها, 0.00 . امتیاز (0% نمره)

این روزها شبکه‌های اجتماعی در ایران نه تنها همچون بسیاری از نقاطدنیا و جهان باعث تسهیل کارها و خدمات نشده‌اند بلکه روز به روز سطح کارکرد و استفاده از آن پایین تر نیز می‌آید.

 شبکه‌های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی

در این میان مسوولان فرهنگی کشور نیز بدون برنامه خاصی همه فقط به پند و اندرز کفایت کرده و هنوز هم خبری از آموزش‌های صحیح و افزایش آگاهی عمومی نیست.

ظاهرا مسوولان به بررسی جنبه‌های تهدیدآمیز این پدیده‌ها اکتفا کرده و ظاهرا مسوولیت خود را تمام شده تلقی می‌کنند. در این میان اما با وجود چندین و چند نهاد عریض و طویل متولی فرهنگ کشور، هیچکس مسوولیت اجرایی قبول نمی‌کند.

نتیجه این تاخیرها شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و موبایلی را به سطح تبادل تصاویر و عکس و جوک کشانده و حالا نه تنها استفاده صحیح و کاربردی از این ابزار نمی‌شود بلکه حالا شبکه‌های اجتماعی بلای جان فکر و روح مردم نیز شده است.

این روزها سازمان‌ها و نهادهای مختلفی درگیر ترویج اطلاعات و اخبار غلط در شبکه‌های اجتماعی هستند. این در حالیست که اگر با ناشران این پیام‌ها در وهله اول برخورد شود زمینه انتشار شایعات و گمراهی مردم نیز کاسته می‌شود.

اما حالا نهادهای متولی جنبه دفاعی به خود گرفته و تنها به تکذیب شایعات می‌پردازند و ظاهرا این بازی پایانی ندارد. البته شاید در بلند مدت مردم نیز به اخبار و اطلاعات شبکه‌های اجتماعی به طور کلی بی اعتماد شوند.

منبع: موبنا


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:دو شنبه 15 دی 1393