افزایش ارزش و قیمت CNG از این هفته


هفته گذشته ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت کشور و کارگروه تحول اقتصادی طی نامه ای ارزش و قیمت CNG را تعیین و برای تایید و ابلاغ به سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده ارسال کرده است.

هفته گذشته ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت کشور و کارگروه تحول اقتصادی طی نامه ای ارزش و قیمت CNG را تعیین و برای تایید و ابلاغ به سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده ارسال کرده است.

با توجه به این که ارزش و قیمت CNG طی 30 ماه گذشته هیچ گونه افزایشی نداشته است، حداقل باید ارزش و قیمت جدید این سوخت بین 10 تا 12درصد افزایش یابد. براین اساس باید ارزش و قیمت هر مترمکعب CNG از 300 تومان فعلی به 335 تا 340 تومان افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، هم اکنون کارمزد جایگاه داران CNG بابت هر مترمکعب گاز 60 تومان است که باید این رقم با توجه به افزایش بیش از 80 درصدی هزینه های جایگاه داران CNG به 80 تا 85 تومان افزایش یابد.

وضعیت صنعت CNG بحرانی است

اردشیر دادرس _ رییس انجمن صنفی جایگاه داران CNG کشور_ در گفت وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این که از ابتدای امسال صنعت CNG در همه حلقه های خود (ساخت کمپرسور، جایگاه، تولید مخازن خودرو و نصب و تبدیل ناوگان) متوقف شده است، گفت: صنعت CNG به انزوا کشیده شده و وضعیت آن اورژانسی است.

یارانه پرداخت نشد، خودروهای دوگانه سوز کاهش یافت

دادرس در مورد علت کاهش بیش از 50 درصدی تبدیل خودروهای تولید کشور به دوگانه سوز نیز گفت: یکی از علت هایی کاهش تعداد خودروهای دوگانه سوز از ابتدای امسال پرداخت نشدن یارانه ی تبدیل این خودروها از سوی دولت ها است.

رییس انجمن صنفی جایگاه داران CNG با اشاره به این که دولت هزینه های مربوط به تبدیل خودروهای دوگانه را به خودروسازان پرداخت نکرده است، گفت: این موضوع موجب شده است که خودروسازان نیز مخازن کشور را خریداری نکنند در نتیجه کارخانه تولید مخزنی که پیش از این در سه شیفت فعال بود اکنون به یک شیفت فعالیت خود را کاهش داده است و در حال حاضر به دلیل نبود مشتری در معرض تعطیل شدن است.

دادرس با اشاره به کاهش بیش از 50 درصدی تبدیل خودروهای تولیدی کشور به گازسوز گفت: این در حالی است که خودروسازان متعهد شده بودند که 50 درصد از تولیدات خود را به دوگانه سوز تبدیل کنند.

به گفته وی این وضعیت شامل سازندگان کمپرسور جایگاه های CNG نیز می شود.

عدم توسعه صنعت CNG = افزایش مصرف بنزین

رییس انجمن صنفی جایگاه داران CNG هشدار داد که تاثیرات منفی وضعیت بحرانی صنعت CNG در کوتاه مدت مشخص نیست بلکه یک تا دو سال دیگر که مصرف بنزین افزایش یافت نتیجه ی کوتاهی در عدم توسعه صنعت CNG مشخص می شود.

وی اظهار کرد که در صورت افزایش کارمزد جایگاه داران CNG مردم حاضرند این رقم را به راحتی بپردازند، چرا که با توسعه ی این صنعت مردم کمتر زمان خود را در گرما و سرما در صف های طولانی CNG تلف خواهند کرد.

وی با درخواست کمک از دولت فعلی و دولت جدید خواستار حمایت بیشتر و احقاق حقوق صنعت CNG کشور شد.

به گزارش ایسنا، تولید خودروهای سواری دوگانه سوز در خردادماه امسال حدود 52 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع خودروهای سواری دوگانه سوز از 11 هزار و 59 دستگاه در خرداد 91 به 5236 دستگاه کاهش یافته که نشان دهنده افت حدودا 52 درصدی تولید این محصولات است.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

اخبار و لینک های دیدنی , اخبار سیاسی فرهنگی و ورزشی , ,

پنج شنبه 10 مرداد 1392