عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس


عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس  برخی از عجایب میباشند که مردم و کشور ژاپن تنها انها را دارا میباشند و در این مقاله شما را با آنها آشنا می کنیم. فرهنگ‌های گوناگونی در سراسر جهان وجود دارد و اکثر آن‌ها با هم تفاوت دارند. وقتی به فرهنگ‌های دیگر نگاه می کنیم چیزی ...نوشته عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس اولین بار در بیا تو تفریح. پدیدار شد.]]>

اختاپوس غول جسد

ظاهراً این موجود غول جسد در خلیج فونکا در ژاپن کمین کرده است. جان بچلر «John Batchelor» در کتابش میگوید که این هیولا به کشتی‌های در حال عبور حمله و یک جوهر سیاه خطرناک مرگ آفرین اکران میکند که ریه‌های خدمه کشتی را پر می کند. گفته میشود اندازه این جانور به ۱۲۵ متر هم می رسد.

این موجود در آیین شینتویسم نقش بیشتری از یک اختاپوس دارد که به قایق‌ها حمله میکند. گفته میشود این موجود با کامی همراه است که در باورها شینتو معادل روح است و شبیه فرشته محافظ در تمدن‌های غربی است. این جانور بعنوان آیین پاک‌سازی نفس برای حامیان شینتویسم دیده میشود. عجیب است که چنین جانور بزرگ و عظیم و ترسناکی بعنوان یک اثر مثبت دیده میشود.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکسمد دندان‌های بد شکل

فرهنگ ژاپنی میتواند برای مردم سراسر جهان بسیار عجیب باشد. این فرهنگ در همه ی ابعاد, از سرگرمی تا مد منحصر به فرد است. در دهه جدید یک روند عجیب‌وغریب در ژاپن رواج یافته که دندان‌های اضافی و بد شکل را مد میداند, چیزی که مردم سایر کشور‌ها آن را زشت و بد ریخت دانسته و کوشش میکنند اصلاح کنند.

این مد آن قدر پرطرفدار شده که حتی برخی دندانپزشکان, افراد را جراحی می کنند و دندان‌های جدیدی در برابر دندان‌های او می کارند. این روش خرج‌های زیادی دارد.. این مد عجیب‌وغریب شروع شد تا نشان دهد کسی که دندان‌های بدشکل دارد می تواند بعنوان یک شخص پولدار دیده شود. احتمالا این مد برای همۀ وقت} در ژاپن خواهد ماند و به سایر نقاط جهان سرایت نمیکند که به نظر بهتر هم می آید.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

اخراج کردن مرده از گورستان

یکی از کارهای عجیبی که احتمالا فقط در ژاپن می بینید اخراج ساکنان مرحوم است. در ژاپن اگر اجاره زمین پرداخت نشود, مرده‌ها ممکن است از قبرهایشان اخراج شوند. اینکار در اکثر گورستان‌های گرانارزش و قیمت ژاپن انجام میشود. مرده نمیتواند اجاره بدهد بنابراین انتظار می رود بستگان نزدیک او اینکار را کنند

و اگر نتوانند مرده خلع قبر میشود. علت اصلی اینکار رشد جمعیت و به دنبال آن رشد شمار کسانی است که به قبر نیاز دارند. در جزیره کوچک ژاپن با رشد جمعیت سریعی که دارد کوچکترین قطعه زمین هم ارزشمند است.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکساتاق تبعید

فرهنگ ژاپن روی اخلاق کاری مفید تمرکز دارد اما اگر کسی اخلاق کاری نداشته باشد فکر می کنید اخراج می شود؟ اشتباه میکنید, زیرا ژاپنی‌ها به کسانی که از اخلاق کاری درست اطلاع ندارند هم ایمان دارند. آن‌ها چنین فردی را اخراج نمیکنند بلکه در یک اتاق تنها ایزوله میکنند تا به کارش ادامه دهد.

اتاق تبعید یک اتاق کوچک ایزوله است که چیزهایی که برای کارتان نیاز دارید در آن قرار داده شده است. این اتاق‌ها در ساختمان‌های اداری قرار دارند و نه تنها افراد در آن‌ها به کار عادی خود ادامه می دهند بلکه کارشان چندان میشود تا درس بگیرند.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکسروستای عروسکی

یک روستای کوچک ژاپنی با اسم روستای عروسکی سرشناس شده است. این روستا آن‌قدر کوچک است که هیچ کسب و کار یا حتی بازاری ندارد. مردم زیادی به سبب فقدان منابع از این روستا مهاجرت کردند تا آن‌ها را در شهرهای بزرگ و عظیمتر پیدا کنند؛ بنابراین این شهر به تدریج تبدیل به شهر ارواح شده است.

یکی از زنان این روستا که از کاهش جمعیت آن نگران بود تصمیم گرفت کاری در این خصوص انجام دهد و مجدد آن را پرجمعیت کند, اما نه با آدم‌ها بلکه با عروسک ها. او شروع به بررسی کسانی کرد که روستا را ترک کرده بودند و چهره آن‌ها را به شکل عروسک بازسازی کرد. به زودی ۳۵۰ عروسک در این منطقه دورافتاده ژاپن ساکن شدند

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

جزیره متروکه

جزیره هاشیما که جزیره کشتی جنگی هم نامیده می شود در نزدیکی ناگاساکی قرار دارد. این جزیره زمانی سکنه داشته, اما اکنون کاملا تخلیه و متروکه شده است. این جزیره صنعتی شدن ژاپن را در دهه ۹۰ نشان می دهد. ساختمان بتنی آن همراه با سکوی نفتی اثبات میکند که این جزیره در دوران صنعتی

شدن رشد سریعی را تجربه کرده است. این جزیره به علت تمام شدن صنعت زغال سنگ کاهش جمعیت شدیدی را دیدن کرده و اکنون به یک جاذبه گردشگری برای بازدیدکنندگان کنجکاو تبدیل شده است. این جزیره مانند تجربه سفر در زمان است و گردشگران در آن جمع میشوند تا ببینند زندگی در یک مکان صنعتی شده چگونه بوده است. سفر به این شهر غم انگیز و تا حدی وحشتناک است

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکسجنگل خودکشی

جنگل آئوکیگاهارا «Aokigahara» در ژاپن, جایی است که مردم برای خودکشی به آن می روند. اسم متعارف این جنگل «جنگل خودکشی» است. در حال قدم زدن در این جنگل میتوانید و قادر خواهید بود کسانی را پیدا کنید که با خودکشی جان خود را از دست داده اند. بطری‌های قرص و طناب چیزهای دیگری میباشند

که در این جنگل دیده میشود. افراد زیادی به این جنگل میروند تا به کسانی که خودکشی کرده اند کمک کنند, آن‌ها را شناسایی کنند و اطلاعات گردآوری شده را به خانواده هایشان برسانند. کسانی که به جنگل می روند گاهی با افرادی مواجه می شوند که قصد خودکشی دارند و گذشته از این که جان خودشان را بگیرند می نشینند و با آن‌ها گفتگو میکنند و دوست میشوند. با مرگ‌های زیادی که این جا رخداد می‌افتد, حس ترس بازدیدکنندگان را فرا میگیرد.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکسمثلث اژد‌ها

همۀ شما حتماً اسم مثلث برمودا را شنیده اید. اما آیا میدانستید که مثلث دیگری هم وجود دارد که مانند برمودا وحشتناک است؟ احتمالا نه, اما این مثلث در ساحل جنوبی ژاپن قرار دارد و سه نقطه مجزا را به هم وصل میکند که تشکیل مثلث میدهد. این قسمت و بخش مثلث اژد‌ها نامیده میشود.

این مثلث عمود بر مثلث برمودا روی نقشه است. مثلث اژد‌ها اتفاقاتی نمونه مثلث برمودا دارد. کشتی‌ها و هواپیماهای زیادی در جنگ جهانی ناگهان در این مثلث گم شدند. مانیتورهای داخل هواپیما‌ها و کشتی‌ها نمی خوانند و فقط جلو و عقب می‌پرند. عجیب است که خصوصیت‌های این جزیره شبیه مثلث برموداست مگر این که ارتباطی بین آن‌ها وجود داشته باشد..

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

به سرپرستی گرفتن یک مرد بالغ

به فرزندی پذیرفتن همه ی وقت یک راه بینظیر برای کسانی بوده که راه دیگری برای بچه دار شدن ندارند. اما آیا تا اکنون به این فکر کرده‌اید که یک مرد بالغ را به فرزندی بپذیرید؟ در ژاپن می توانید اینکار را کنید. اینکار از سال ها پیش شروع شد یعنی زمانی که ترویج اسم خانوادگی مهم بود. وقتی یک فرد بزرگ و عظیمسال

را به فرزندی میگرفتید می‌توانست در ترویج خانواده و زنده نگه داشتن میراث خانوادگی نقش داشته باشد. یکی دیگر از مزایای به فرزندی گرفتن یک فرد بزرگ و عظیمسال دلایل مالی بود. او می‌توانست کار کند و درآمد بیشتری برای خانواده فرآوری کند ممکن است فکر کنید اینکار دیگر قدیمی شده و اسم خانوادگی بسیاروقت است که به اندازه قدیم اهمیت ندارد. شواهد نشان میدهد که در سال ۲۰۱۱ بیش از ۸۰۰۰۰ بزرگ و عظیمسال قانونی در ژاپن به فرزندی گرفته شدند.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

چرت‌های کوتاه

با وجود فرهنگ ظالمانه و طولانی کار در ژاپن, جای تعجب نیست که ژاپنی‌ها را اغلب در حال خواب مشاهده نمایید. ژاپنی‌ها با روزهای کاری طولانی مجبورند هرجا که میتوانند بخوابند. ممکن است بسیارخوشبخت به نظر برسند, اما آن‌ها اغلب نمیتوانند هشت ساعت در شب بخوابند؛ بنابراین مجبورند توانایی‌های خود

را تطبیق دهند که همه ی جا چرت سریع و کوتاهی بزنند تا بتوانند در ادامه روز سرحال باشند و کار کنند. اغلب اوقات وقتی کارمندی در محل کار در حال چرت زدن دیده می شود, به جای این که وی را سرزنش کنند, تحسین می کنند, چون نشان دهنده سختکوشی اوست. گفته میشود برخی افراد وقتی سرپرستشان برای کنترل می آید خودشان را به خواب می زنند تا رضایت آن‌ها را جلب کنند. اینکار در سایر نقاط جهان بسیار عجیب و کاملا برتصاویر و عکس است.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

توهم هنری استخر

وقتی به این قطعه هنری نگاه می کنید, احتمالاً مجبور شوید مجدد نگاه کنید. زیرا افرادی را در آن میبینید که ته یک استخر با لباس کامل ایستاده اند و نفس می کشند! این یک نمایشگاه هنری منحصر به فرد در کانازاوای ژاپن است که توسط هنرمند “لئوناردو ارلیچ” ساخته شده است.

این اثر در واقع گودالی است که شبیه کف استخر طراحی شده و دو لایه شیشه شفاف است که آن را جادویی میکند. این استخر توهمی یکی از بزرگ و عظیم ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است که بازدیدکنندگان برای عکاسی در آن می آیند.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

قدیمی‌ترین کسب و کار جهان

قدیمی‌ترین کسب و کار شناخته شده جهان هنوز در اوساکا در ژاپن کار می کند. قدمت این ساختمان به سال ۵۷۸ میلادی بازمی گردد و توسط پرنس شوتوکو بنا شده است. کتیبه آن حدود ۳ متر طول دارد و قدمت آن به ۴۰ نسل از صاحبانی بازمی گردد که این کسب و کار را اداره می کردند. بدبختانه این کسب و کار

هنوز همان اسم سابق را ندارد و دوران سختی را گذراند که در نهایت صاحبش مجبور شد آن را در سال ۲۰۰۶ بفروشد. با این وجود ساختمان اصلی هنوز در آنجا قرار دارد و بعنوان یک شرکت ساختمانی فعالیت می کند. صاحبان اصلی شرکت نیز زیر نظر شرکت جدید هم چنان به هنر نجاری خود ادامه میدهد.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

تاکو تاماگا

تاکو تاماگا یک اسنک خیابانی در ژاپن است. مزه و بوی این اسنک مانند ظاهرش است. تاکو تاماگا سر اختاپوس است که با تخم بلدرچین پر شده است. این اختاپوس کباب شده و روی یک سیخ قرار گرفته است. هشت پا و تخم مرغ در کنار هم مزه عجیبی دارد, اما احتمالا باید مفید باشد. شمار زیادی از فروشندگان

خیابانی آن‌ها را با ارزش و قیمت کمی می‌فروشند و در اکثر خیابان‌های ژاپن دیده میشوند. برای برخی از گردشگران دیدنی است که آن را آزمون کنند هرچند ممکن است اشتها آور به نظر نرسد, اما مزه بی نظیر‌ای دارد. تاکو تاماگا یکی از غذا های عجیب‌وغریب ژاپنی و ترکیب دو چیز گوناگون است که هیچکس فکر نمی کند در کنار هم بخورد.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

هیکیکوموری «Hikikomori»

 به گزارش پارس ناز هیکیکوموری به معنای درونگرا یا غیراجتماعی بودن است که اکثر در نوجوانان و جوانانی دیده می شود که نیاز جدی به منزوی و محدود کردن خودشان در اتاق هایشان دارند. کسانی که از هیکیکوموری رنج میبرند معمولاً منزوی یا گوشه گیر نامیده می شوند. به علت حجم چندان فشارهای اجتماعی

که در فرهنگ ژاپنی وجود دارد این دشوار در ژاپن چندان دیده میشود. جوانان و نوجوانان زیر فشار زیادی میباشند که تعجبی ندارد همراه با اضطرابی که در سنین رشد وجود دارد باعث ایجاد هیکیکوموری شود.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

جزیره ماسک گاز

در ژاپن دیدن کسانی که برای محافظت از خود در برابر مریضی‌ها از ماسک‌های جراحی بهره گیری می کنند رخداد معمولی است, اما تا اکنون افراد زیادی را دیده اید که همه ی وقت ماسک گاز میزنند؟ مردم جزیره میاکه «Miyake» همۀ وقت} از ماسک‌های گاز بهره گیری می کنند. علت نیاز دائمی آن‌ها به این ماسک ها, یک آتشفشان فعال در این جزیره است. به علت گازهای سمی که از ماگما در فوران‌های جدید ساطع شده, راه رفتن

در این جزیره بدون ماسک کار خطرناکی است؛ و همین موضوع آن را به یک جاذبه توریستی تبدیل کرده است. همه ی تور‌ها برای حفاظت از بازدیدکنندگان ماسک گاز ارائه میدهند این یکی از مکان هایی است که در سفر به ژاپن باید از آن دیدن کنید تا مشاهده نمایید چگونه در چنین شرایط سختی مردم با آرامش زندگی میکنند.

عجایبی که فقط در ژاپن می توانید مشاهده کنید +عکس

موارد عجیب ژاپن،موارد عجیب در کشور و مردم ژاپن،معرفی مردم ژاپن،مردم ژاپن و کارهای عجیب‌وغریب

جالب و خواندنی


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:جمعه 19 آبان 1396