این دختر ایرانی ۱۱ بار مار افعی را بوسیده است +عکس


این دختر ایرانی ۱۱ بار مار افعی را بوسیده است +عکس  طبق معمول هندی ها و کشور های جنوب شرق آسیا در بازی با مارهای سمی و کشنده ماهر هستند اما جالب و دیدنی است بدانید که در ایران نیز اینکار انجام می‌شود. روزنامه شهروند با دختر ۲۰ ساله ای بنام فائزه غلامی که “ملکه مار ایران” لقب ...نوشته این دختر ایرانی ۱۱ بار مار افعی را بوسیده است +عکس اولین بار در بیا تو تفریح. پدیدار شد.]]>

این دختر ایرانی 11 بار مار افعی را بوسیده است +عکساولین‌بار که خواستی نوک زبان مار را ببوسی، نترسیدی؟

در آن دوران هفت‌ ساله بودم; برای همین از مار ترس نداشتم، چون کودکی کنجکاو و علاقه‌مندبه حیوانات به‌خصوص مارها بودم. همینطور آموزش‌هایی که پدرم به من داده بود، باعث شد از مار ترس نداشته باشم;تا جاییکه به یاد دارم، بسیارمشتاق بودم زودتر این رکورد را بزنم و به همه ی نشان بدهم که یک دختر بختیاری چه هنری دارد.

نگاه همسالانت به تو چطور بود؟ تعجب نمیکردند یا به خاطر این تفاوت احساس نمیکردند باید از تو دوری کنند؟

نه; خدا را شکر بسیارنگاه مثبت و خوبی داشته‌اند;

خیلی کنجکاو هستند در مورد این خزنده اطلاعات داشته باشند. می توان بیان داشت و گفت بیشترین صحبت من و اطرافیانمدر مورد مار است. همینطور اجتماعی بودنم باعث شده تا با اطرافیانم به سهولت تماس برقرار کنم.شاید برای همین است که تعداد زیادی از دوستانم عاشق حرفه من هم شده‌اند.

اما بچگی تو بهمین خاطر، با دیگران تفاوت داشته. حالا که بزرگ و عظیم تر شده‌ای،

احساس نمیکنی این تفاوت آزاردهنده باشد؟ از این کودکی رضایت داشتی؟

بله; همان‌ طور که گفتم به خاطر علاقه‌ام به طبیعت، حیوانات و به‌خصوص مارها نسبت به اعضای خانواده‌امبیشتر علاقه نشان دادم. البته هیچ‌گاه پدرم ما را وادار به ورود در اینکار نکرد،برای همین از بین ۶ فرزند، تنها ٣ فرزند به اینکار علاقه نشان دادند و وارد آن شدند.

این دل و جرأت به خاطر این نیست که تو صاحب مارها هستی؟

اصلا برای مارها فرقی دارد که کسی صاحب‌شان باشد یا نه؟ مارها قدرت تشخیص آدم‌ها را از هم دیگر دارند؟

مار حیوانی وحشی است و رام نمی شود.مار دوست و دشمن نمی‌شناسد، هر لحظه ممکن است کسی را بزند.بهمین جهت مسلما نمیتواند برای خود صاحب داشته باشد.

این دختر ایرانی 11 بار مار افعی را بوسیده است +عکسپس تا به ‌حال تو را هم نیش زده.

بله; انگشت پدرم به خاطر گزش مار قطع شد. مار افعی هم یک بار چشمش را نیش زد.حتی مار کبرا یک بار خودم را در نمایشگاه کوهسنگی مشهد نیش زد. خدا را شکر با تجربه پدرو به همراه داشتن پاتن «پادزهر» جان سالم به در بردم.

بدترین مجروح که از مار خوردی چه زمانی بود؟

بدترین مجروح که خوردم، چند‌ سال پیش بود; وقتی که مار کبرا لبم را در حین نمایش نیش زد;ولی خب جان سالم به در بردم. اما این رخداد هم به خاطر سهل‌انگاری یکی از تماشاچیان بود;زیرا پدرم قبل از نمایش اعلام کرد با دوربین فلش نزنید، چون چشم‌های مار به نور فلش حساس است،اما تماشاگران بدون دقت به این موضوع در حین عکسبرداری فلش زدند. فلش دوربین باعث شد مار اذیت شود و مرا نیش بزند.

اصلا مارها انسان‌ها را از هم تشخیص میدهند؟

چشمان مار مشبکی شکل میبیند «مات». اجسام زنده‌ای راکه از خود گرما دارند،محرک قرمز رنگ می بیند و اجسام بی‌جان را زرد‌رنگ میبیند. این یک وصف مستند از دید مار است;اما به ‌طور کلی انسان را مثل بقیه موجودات حس می کند.

مارها از چه چیزی عصبی میشوند؟

مارها هم مثل همه ی حیوانات و حتی مثل خود انسان از اینکه مورد اذیت و اذیت قرار بگیرندیا کسی به حریمشان وارد شود، خشمگین میشوند. مارها را هرگز اذیت نکنید; زیرا دراین صورت خودرا به لبه پرتگاه مرگ نزدیک می کنید، به‌گونه‌ای که خودتان باعث تحریک مارها می شوید و به ناگاه گزیده میشوید.

چه زمانی به انسان حمله می کنند؟

شاید بتوان اولین علت نیش‌زدن مار را دفاع از خود دانست. البته عوامل دیگرینیز در آن تأثیرگذارند، مثل زمانی که می خواهند شکار کنند و شکار خودرا از پا بیندازند.

پس احتمال دارد به هر موجود زنده‌ای حمله کند.

همان‌ طور که گفتم، مار برای دفاع از خودش و شکار، نیش میزند.در توضیح بهتر است بگویم در دو حالت نیش می زند; اگر از سوی موجود زنده مورد اذیت قرار بگیرد و اگر گرسنه باشد.

خودت هیچ‌وقت فکر کرده‌ای زمانی که خواب هستی یا حواست نیست، تو را بزند؟

خب، ما همیشه احتیاط میکنیم تا این رخداد نیفتد، اما زمانی که حواسمان به مارهای دیگری است،یک مار به صورت ناگهانی حمله میکند. ولی تابه‌حال در خواب پیش نیامده.

با همه این توضیحات، چرا دیگر مار ندارید؟

نمی توان بیان داشت و گفت مار نداریم، چون مار داریم اما در نمایشگاه نگه‌داری میشوند.البته مدت زمانی هست که من از اجرای نمایش با مارها خداحافظی کردم. گاهی اوقات به نمایشگاه می‌رومو با مارها بازی میکنم. علاقه من به مارها از بین نرفته است.

در نمایش‌ها حضور پیدا نمی کنی. چرا؟

با بالارفتن سنم دیگر صلاح نمیدانستم که در نمایش با مار‌ها حضور داشته باشماما مطالعه در زمینه خزندگان و مارها را همان‌ گونه ادامه میدهم. به امید اینکه در زمینه علمی بتوانمافتخارات بیشتری کسب کنم.

درصورتی که کسی رکوردت را در بوسیدن مار بشکند، حاضر به رقابت با او هستی؟

فکر نمیکنم کسی بتواند رکورد مرا بشکند. اگر می‌توانستند تابه‌حال رکوردم را شکسته بودند.

غیر ازآن رکورد، تو ١٢ساعت با مارها زندگی کرده‌ای. در آن ١٢ساعت، ترس یا مشکلی برایت به وجود نیامد؟

در سن ١١سالگی به همراه برادر ۶ساله‌ام، ١٢ساعت در آکواریوم با ٣٠ نوع مار سمی زندگی کردیم.پدرم فردی باتجربه است. زمانی هم که ما در آکواریوم بودیم، حضور داشتو اگر اتفاقی می‌افتاد، زود دست بکار می ‌شد. البته باید درنظر داشت که ما مدت‌ها آموزش دیده بودیمو چون من از برادرم بزرگ و عظیم تر بودم، محیط داخل آکواریوم را بازرسی میکردم;

با برادرم صحبت میکردم و از تجربه اولین رکوردم برایش میگفتم یا از خواص و زیبایی‌های مارهاکه چه موجودات خواستنی هستند. از این طریق به برادرم آرامش می‌دادمو با مارها بازی میکردیم تا مارها احساس نکنند از انها ترسیده‌ایم، چون ۵٠‌درصد مارگزیدگی از ترس رخداد می‌افتد.

تا‌به‌حال به فکر صادرات مار یا پوست مار هم بوده‌اید؟

چند سالی هست که نظیر اینکار را انجام می دهیم. مارهای کمیاب را در محیطی مناسبو نظیر با محیط زندگی‌شان درکنار هم می گذاریم و انها جفت‌گیری میکنند. از این طریق مار تولیدمثل می کند.همین امر باعث پرورش و افزایش مار شده است

خوشبختانه دراین زمینه توانسته‌ایم موفقیت‌های بسیاری به دست بیاوریم. ازجمله زایمان ۲۰ قلو مار بوآ.زایمان مار چیز عجیبی نیست، اما اینکه مار در شرایط آکواریومی زایمان کند، عجیب است،اما در نمایشگاه ما این رخداد افتاد.

از دیگر رویدادها مهیج دیگر، تخم‌گذاری شاه مار مرجانی و به جهان آمدن بچه‌ هایش بود،زیرا این مار در شرایط محیطی جنگل هم کم پیش می آید بچه‌هایش سالم به جهان بیایندولی در نمایشگاه ده بچه سالم از تخم بیرون آمدند

جالب و خواندنی


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:یک شنبه 3 دی 1396