مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان


مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان  بعضی زنان گاهی دست به کارهایی میزنند که واقعا تعجب آور است, انها گاهی نقشه سرقت های بسیار بزرگ و عظیم را طراحی میکنند. این زنان آنقدر در سرقت و راهزنی تبحر پیدا کرده بودند که حتی سرپرستی گروه های بزرگ و عظیمی از خلافکاران را ...نوشته مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان اولین بار در بیا تو تفریح. پدیدار شد.]]>

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهانمشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

با این فرضیه تعداد زیادی از زنان لس آنجلس با مشخصات ۲۰ تا ۲۸ سال و حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلو وزن و قد ۱۵۰ تا ۱۷۰ سانتی متر دستگیر شدند که دراین میان ستاره کوچک نیز حضور داشت. پس از بررسی های دقیق جرم او ثابت شد. این دزد هنوز پس از هفت سال اسم اصلی خودرا فاش نکرده و به علت ثابت نشدن بعضی از اتهاماتش, دادگاه هنوز رای قطعی خودرا اعلام نکرده است.

سیلوت فیلیز گیلبرت

«سیلوت فیلیز گیلبرت» یکی از مشهور ترین زنان دزد بانک در اوهایو بود که پس از سال‌ها فرار از دست پلیس بالاخره در سن ۴۶ سالگی دستگیر شد. مقامات دادگاه به او لقب «بانوی راهزن کلیسا» را داده بودند, زیرا شاهدان سرقت های او میگفتند که سیلوت به خاطر سن و سالش نه تنها شباهتی به سارقان ندارد بلکه درست شبیه به مادربزرگ و عظیم هایی است که پس از پرستش از کلیسا خارج شده اند.

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

سیلوت به جرم ۱۲ فقره جنایت و دزدی از نوع دوم و ۱۲ فقره دزدی بانک از نوع سوم دستگیر شد و به زندان انداخت شد. او تمام این سرقت ها را بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ انجام داده و هر بار توانسته بود به طرز ماهرانه ای از دست پلیس فرار کند. بیشتر سرقت های او از بانک بوده ودر هر کدام از این دزدی ها باعث مجروح شدن چند نفر شد. سلیوت به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شد.

ملکه راهزنان

«فولان دوی» که بعد ها به اسم ملکه راهزنان مشهور شد یکی از مشهور ترین زنان تبهکار و دزد هند و حتی دنیاست. فولان درخانواده ای بسیار فقیر در اوتارپرادش به جهان آمد و زمان کودکی سختی را پشت سر گذاشت. او در ازدواج هم پیروز نبود و به خاطر فقر وادار شد در نوجوانی با مردی خشن و ستمگر ازدواج کند

اما به خاطر اختلاف نظرهایی که با خانواده خودش داشت و همینطور همسری که هرروز وی را تا حد مرگ کتک می زد, از منزل به کوهستان فرار کرده و به گروهی از راهزنان پناه برد و پس از مدتی عضوی از آنها شد. در آن زمان, او تنها زن گروه بود اما شجاعتی که از خودش نشان می داد تمام مردان را حیرت زده کرد.

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

فولان به سرعت تیراندازی را یاد گرفته و بسیارکم پیش می آمد که تیرش به خطا برود. پس از کشته شدن رییس گروه به دست یکی از افرادش, فولان بعنوان جانشین انتخاب شد. وقتی فولان چنین قدرتی به دست آورد, به همراه افرادش به دهکده ای که شوهرش زندگی میکرد حمله کرده و با ضربات چاقو وی را به شدت مجروح کرد

با این‌که شوهر فولان دراین حادثه, جان خودرا از دست نداد اما جای ضربات چاقو برای همیشه روی شکمش باقی ماند. با آن که شوهر فولان مرد کارخانه داری با ده ها کارگر بود اما به خاطر ترس از حمله دوباره راهزنان, بیشتر کارگران کارخانه اش کارشان را رها کرده و او برای همیشه تنها مانده ودر فقر جان داد.

ازآن به بعد کار اصلی ملکه راهزنان, تاراج و چپاول دهکده هایی بود که مردمی از طبقه مرفه تر داشت. او حتی کودکان و نوجوانان این خانواده ها را ربوده و از آنها تقاضای پول های هنگفت میکرد و سپس بخش اعظمی از آنها رابه خانواده های فقیر کمک میکرد. پس از مدتی شری رام لالا رام از افراد مورد اعتماد رییس سابق,

از زندان آزاد شده و متوجه شدند رییس شان بابو گوجار کشته شده و فولان باعث آن بوده است. پس ازآن گروهی از تبهکاران را تشکیل داده و به مبارزه با فولان و گروهش برخاستند. دراین میان عده زیادی از افراد فولان نیز به انها پیوستند.فولان به همراه گروه خود به گروه مقابل حمله کرده و ۲۲ نفرشان رابه قتل رساندند,

پس ازآن بود که فولان وادار به فرار شد و به دهکده ای کوچک پناه برد. دراین زمان پلیس هند تحقیقات گسترده ای را برای یافتن کسانی که چنین قتل عامی به راه انداخته بودند شروع کرد.دو سال بعد از این ماجرا, پلیس پیروز به دستگیری فولان شد. روز دستگیری فولان, ۱۰ هزار نفر از مردم برای تماشا جمع شده بودند

و ۳۰۰ پلیس تلاش کردند تا وی را بدون درگیری دستگیر کنند. درسال ۱۹۸۳, فولان به جرم قتل ۴۸ نفر, تاراج و چپاول, آتش سوزی های عمدی و کودک ربایی به خاطر پول دستگیر شد و ۱۱ سال به زندان افتاد پس ازآن وکیلی توانست از راه های مختلف وی را تبرئه کرده و او آزاد شود.

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

درسال ۱۹۹۴ فولان حتی باوجود جرم هایی که مرتکب شده بود برای نمایندگی مجلس نامزد شد و حتی دو بار نیز انتخاب شد. در ۲۵ جولای ۲۰۰۱ فولان توسط دو مرد که چهره های خودرا با ماسک پوشانده بودند کشته شد. این دو مرد پنج گلوله به فولان شلیک کردند. سه گلوله به سر و دو گلوله به بدنش.

او به سرعت به نزدیک ترین بیمارستان رسانده شد اما قبل از رسیدن به بیمارستان جان خودرا از دست داد. پس از مدتی مشخص شد که یکی از ضاربان فولان, از کسانی است که از قتل عام خونین صورت گرفته توسط فولان جان سالم به در برده بود. این مرد دستگیر شده و به حبس ابد محکوم شد. فیلم ملکه راهزنان از زندگی فولان ساخته شده است.

معروفترین دزد جواهرات

«دوریس پاین» یکی از سرشناس ترین سارقان بانک به خصوص جواهراتی بود که در بانک از انها نگه داری می شد. او بسیارآسان به قسمت و بخش صندوق امانات رفته, با مهارت ناب در آنها را باز می‌کرد و جواهرات رابه سرقت میبرد. دوریس هرگز تمام جواهرات را بر نمی داشت تا صاحب آن متوجه کمبود جواهرات نشود,

بهمین روش او توانست ۵۰ سال به اینکار خود ادامه دهد. دراین مدت چندین بار توسط پلیس دستگیر شد اما به علت ثابت نشدن اتهاماتش دوباره وی را آزاد کردند. دوریس که درخانواده ای تبهکار به جهان آمده و بزرگ و عظیم شده و حتی با مردی تبهکار نیز ازدواج کرده بود, شش دهه به سرقت های خود ادامه داد. حکایت سرقت های او آنقدر جذاب بود که حتی فیلم مستندی به اسم «زندگی و خلاف های دوریس پاین» نیز ازآن ساخته شد.

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

او دزدی های خودرا از فروشگاه های کوچک شروع کرده و سپس به دزدی جواهرات و بانک ها رسید. این زن تبهکار جای ثابتی برای دزدی نداشت از انگلیس و فرانسه گرفته تا ایتالیا و موناکو و حتی ژاپن. دوریس از مرکز جواهرات پیتسبرگ پنسیلوانیا الماسی به ارزش ۲۲ هزار دلار سرقت کرد.

زمانی که دوریس ۷۵ سال داشت و بارها به خاطر سرقت هایی که انجام داده بود, به زندان رفته بود گفت: «دیگر از اینکار خسته شده و نمیخواهد به زندگی گذشته اش بازگردد.» اما این طور که مشخص بود ترک عادت های قدیمی غیرممکن است. درسال ۲۰۱۱ و زمانی که دوریس ۸۰ سال داشت, پس از ربودن یک انگشتر الماس یک قیراطی به پنج سال حبس محکوم شد.

یکی از ماموران بانک هنگامیکه دوریس نیت خروج داشت به او مشکوک شد و پس از جست و جوی لباس هایش, انگشتر را در لایه های مخفیانه کت او پیدا کرد. بار دیگر دوریس در اکتبر ۲۰۱۵ جواهری گرانبها را در مرکز خرید آتلانتا دید و نتوانست از سرقت آن صرف نظر کند.

در حالیکه دیگر چهره دوریس برای بیشتر مردم شناخته شده بود او وارد فروشگاه کریستین دور شد در حالی‌که ماموران امنیتی وی را از طریق دوربین های مدار بسته تحت نظر داشتند اما دوریس به سهولت به یکی از قفسه ها نزدیک شده و یک جفت گوشواره به ارزش ۶۹۰ دلار را برداشت ودر جیبش گذاشت. او هنوز از مرکز خرید خارج نشده بود که توسط پلیس دستگیر شد.

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

حتی در زمان دستگیری انگشتری به ارزش ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار در انگشت دوریس بود که از جواهرفروشی ال پاسئو در لس آنجلس به سرقت برده بود. با این حال او ادعا داشت که این انگشتر را خودش خریداری کرده که با ثابت نکردن ادعایش دزدی بودن انگشتر نیز ثابت شد. او تا حالا جواهرات کوچک بسیاری

را از جواهرفروشی های بزرگ و عظیم ربوده بود که به خاطر سرعت عمل در انجام کار حتی دوربین های مدار بسته هم نتوانسته بودند از تعداد زیادی از سرقت هایش فیلم بگیرند. او در اینکار تبحر زیادی داشت و کسی به او مشکوک نمی شد.

سارقی که سیاستمدار شد

سیما پریهر یکیدیگر از سرشناس ترین سارقان هندی سابق و یکی از سیاستمداران همین امروز هند است. او ادعا میکند که فولان دوی همیشه الگوی او در زندگی بوده است. سیما نیز مثل فولان درخانواده ای فقیر به جهان آمد و زمانی که ۱۳ سال داشت از دهکده ای که زندگی میکردند,

توسط یک گروه از راهزنان ربوده شد. سه سال پس ازآن وادار شد با یکی از همان راهزنان به اسم نیربهای ازدواج کند. تا آن زمان, انها در جنگل ها و در میان درختان پنهان شده و اموال کسانی را تاراج می‌کردند که نیت عبور از این مسیر را داشتند تا این‌که همسرش دریک درگیری کشته شده و او رییس گروه شد.

مشهورترین سارقان حرفه ای و سطح بالا زن در جهان

سیما به راهزنی در جنگل خاتمه داد و پس ازآن دستبرد به منزل ها شروع شد. این زن بی رحم در دورانی که سردسته گروه بود ۷۰ نفر رابه قتل رسانده, ۲۰۰ نفر را ربوده و از ۳۰ منزل سرقت کرد. در جولای ۲۰۰۰ پس از ۱۸ سال راهزنی و سرقت, سیما بالاخره توسط پلیس دستگیر

و به ۲۹ سال حبس محکوم شد, درسال ۲۰۰۶ او با پشتیبانی از یکی از کاندیداهای نمایندگی مجلس توانست وی را وادار کند تا به تبرئه اش کمک کرده و او آزاد شود. به غیر از آزادی حتی پیروز شد سال بعد خودش هم کاندیدای نمایندگی شده و حتی انتخاب شود.

با این‌که همه ی مردم از خلاف ها و حبس او به خوبی اطلاع داشتند اما پس از آزادی بازهم توانست در میان مردم محبوبیتی به دست بیاورد. او همان‌ گونه در میان دار و دسته های راهزنان از مقام بالایی برخوردار است و تعداد زیادی از آنها هنوز سعی می‌کنند از روشهای او الگوبرداری کنند. با این‌که مردان هندی از داشتن رییس زن بیزار هستند اما سیما این قانون را شکست.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:یک شنبه 1 بهمن 1396