ادعای عجیب اردوغان درباره اسد


نخست‌وزیر ترکیه ضمن ابراز تردید نسبت به پایبندی دمشق به تعهدات خود در قبال تحویل تسلیحات شیمیایی و نظارت بین‌المللی آن مدعی شد که بشار اسد برای انجام کشتارهای جدید وقت‌کشی می‌کند.

نخست‌وزیر ترکیه ضمن ابراز تردید نسبت به پایبندی دمشق به تعهدات خود در قبال تحویل تسلیحات شیمیایی و نظارت بین‌المللی آن مدعی شد که بشار اسد برای انجام کشتارهای جدید وقت‌کشی می‌کند.

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد دولت آنکارا از اینکه بشار اسد به تعهدات خود درباره قرار گرفتن سلاح های شیمایی سوریه تحت نظر نهادها و سازمان های بین المللی پایبند باشد، تردید دارد.
وی در ادامه مدعی شد: بشار اسد با وعده های خاص خود درباره تحویل سلاح های شیمیایی تلاش می کند برای انجام کشتارهای جدید وقت کشی کند.
رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در استانبول مدعی شد که بشار اسد تاکنون به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است و وی برای ارتکاب جنایت های جدید وقت کشی می کند و تردید داریم از اینکه وی به تعهدات خود در قبال تحویل سلاح های شیمیایی پاینبد باشد.
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه نیز روز گذشته اعلام کرد که پیشنهاد روسیه درباره نظارت بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه گامی مثبت است هر چند آنکارا از اینکه دمشق به چنین توافقی پایبند باشد، تردید دارد.
لوند گمرکچو گفت: موافقت دمشق با نظارت بین المللی بر تسلیحات شیمیایی آن یک فرصت دیپلماتیک را به بشار اسد می دهد اما در عین حال باید عاملان استفاده از سلاح های شیمیایی در 21 آگوست در حومه دمشق مجازات شوند.
وی همچنین اعلام کرد که استفاده از چنین سلاح هایی "جنایت ضد انسانی" محسوب می شود.
از سوی دیگر "عبدالله گل"، رئیس جمهور ترکیه نیز اعلام کرد که پیشنهاد روسیه یک "گام رو به جلوی مهم" است و این مساله نباید تنها یک تاکتیک سیاسی باشد بلکه باید عملی شود.
گفتنی است که بازرسان شیمیایی سازمان ملل اعلام کردند تاکنون به مدارکی دال بر استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی دست نیافته اند.
جلسه فوق العاده نمایندگان دائم اتحادیه عرب درباره پیشنهاد روسیه در خصوص نظارت بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سازمان ملل نیز همین امروز برگزار شده است.
برخی منابع خبری اعلام کردند که عربستان سعودی با این طرح روسیه مخالفت کرد و به همین دلیل پیش نویس بیانیه این جلسه به تاخیر افتاده است.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

فاطمه
ساعت3:44---23 شهريور 1392

'``````````✬ '✧ `✬
`````````` ♜=♜=♜
``````` ` {_♥_✿_♥_}
'``` ✩ `✫{=✰=✰==}✫ `✩
````♖.{♖___♖_♖___♖}.♖
```{==================}
```{✿_❤_❀_♥_✿_♥_❀_❤_✿}
`` {===================}
``{_✿_❤_❀_♥_✿_♥_❀_❤_✿
سـلـام
امروز در تاریخ :1392/6/23
جشن تـ9ـولد *آرشـ آقای گل *هست
درساعت :هر ساعتی خواستی بیا فقط حضورداشته باش
هدیم بالای 3تا باشه دیگه هر چی دوس داشتی
براش کامنت بده لطفا
خوش حال میشم بیای !!
-----------------------------()
------------------------------||
-------------------{*~*~*~*~*~*~*}
------------@@@@@@@@@@@@@@@
-------------{~*~*~*~*~*~*~*~*~*~}
-----@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
------{~*~*~*~*~*~*~*~~*~*~*~*~*~}
------{~*~*~*~~ *~~*~~~~*~~*~~*~*}
------{~*~*~*~*~*~ *~*~*~*~*~*~*~*}
-----@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:جمعه 22 شهريور 1392