معرفی ۱۰ نشریه برتر علوم انسانی کشور


 سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) عناوین ۱۰ نشریه برتر علوم انسانی کشور براساس شاخص‌های پایگاه را اعلام کرد.

 

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) عناوین 10 نشریه برتر علوم انسانی کشور براساس شاخص‌های پایگاه را اعلام کرد.

دکتر جعفر مهراد با بیان این که نشریات علمی در ترویج علم نقش مهمی ایفا می کنند، خاطرنشان کرد: نشریات علمی که مصوب کمیسیون نشریات معتبر وزارت علوم، تحقیقات و نواوری و فناوری و اختراع است، یافته های علمی را در قالب مقاله های تحقیقاتی چاپ و منتشر می کنند. نشریات علمی می کوشند در بررسی تخصصی مسایل علمی و ارائه نتایج آن به گروه های هدف در مقایسه با سایر انتشارات علمی پیشگام باشند.

 

وی اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه ای که به تصویب نظام ملی اطلاعات علمی کشور رسیده و توسط معاون پژوهش و نواوری و فناوری و اختراع وزارت علوم، تحقیقات و نواوری و فناوری و اختراع به پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ابلاغ شده، نشریات علمی کشور لازم است هر شماره را پس از انتشار به ISC به صورت چاپی یا الکترونیکی ارسال کنند.

 

مهراد افزود: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) بر اساس معیار های علم سنجی مقاله های نشریات علمی را تحلیل استنادی می کند و رتبه مولفه هایی مانند دانشمندان و پژوهشگران، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، نشریات علمی، رشته های موضوعی و کشور ها را تعیین و اعلام می کند.

 

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، برترین نشریه های حوزه علوم انسانی و اجتماعی کشور که در ISC ثبت و نمایه سازی می شود را به ترتیب «بررسی های حسابداری و حسابرسی» از انتشارات دانشگاه تهران، «مطالعات میان رشته‌یی در علوم انسانی» از انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و «رهیافت سیاسی و بین المللی» از انتشارات دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد.

 

رییس مرکز منطقه‌یی اطلاع رسانی علوم و نواوری و فناوری و اختراع ادامه داد: رتبه های چهارم و پنجم نشریات علوم انسانی و اجتماعی به نشریه های «پژوهش های رشد و توسعه» و «پژوهش های حسابداری مالی» به ترتیب از انتشارات دانشگاه های پیام نور و اصفهان اختصاص دارد. مجله «نقد ادبی» با کسب رتبه ششم و نشریه «راهبرد» با کسب رتبه هفتم نیز به ترتیب از انتشارات دانشگاه تربیت مدرس و مرکز تحقیقات استراتژیک (مجمع تشخیص مصلحت نظام) می باشد.

 

وی افزود: رتبه های هشتم، نهم و دهم به ترتیب به دانشگاه های گیلان و سیستان و بلوچستان اختصاص دارد. مجله «ادب پژوهشی» از انتشارات دانشگاه گیلان و مجلات «جغرافیا و توسعه» و پژوهشنامه «ادب غنایی» از انتشارات دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد.

 

رییس مرکز منطقه‌یی اطلاع رسانی علوم و نواوری و فناوری و اختراع ضمن اعلام اینکه تعداد مجلات وزارت علوم، تحقیقات و نواوری و فناوری و اختراع در سال 1392، بالغ بر 938 عنوان است افزود: از این تعداد بیش از 600 عنوان در رشته های مختلف علوم انسانی به عنوان مجلات معتبر علمی پژوهشی و علمی ترویجی توسط دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و انجمن های علمی چاپ و منتشر می‌شود.

 

مهراد در پایان اظهار داشت: 10 نشریه برتر از میان نشریات علوم انسانی و بر اساس ضریب تاثیر انتخاب و معرفی شده که ضریب تاثیر «بررسی های حسابداری و حسابرسی»، 0.82 و ضریب تاثیر «پژوهشنامه ادب غنایی»، 0.488 می باشد

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:پنج شنبه 18 مهر 1392