افت ارزش و قیمت ۵۰ میلیونی محصولات کیا و هیوندا


یک واردکننده خودرو و ماشین گفت: نمایندگی‌های رسمی محصولات هیوندای و کیا به دلیل شکست خوردن پروژه ایجاد انحصار در واردات خودرو و ماشین، مجبور به کاهش تا ۵۰ میلیون تومانی ارزش و قیمت‌ها شدند.

یک واردکننده خودرو و ماشین گفت: نمایندگی‌های رسمی محصولات هیوندای و کیا به دلیل شکست خوردن پروژه ایجاد انحصار در واردات خودرو و ماشین، مجبور به کاهش تا 50 میلیون تومانی ارزش و قیمت‌ها شدند.

مصطفی ممقانی در گفت‌وگو باخبرنگاران اظهار کرد: تا هفته گذشته نمایندگی‌های رسمی خودرو و ماشینسازان خارجی در برابر کاهش ارزش و قیمت خودرو و ماشینها در بازار مقاومت کرده و می‌خواستند از طریق ایجاد انحصار در واردات، از کاهش ارزش و قیمت محصولاتشان خودداری کنند.

وی با بیان این‌که با این حال به نظر می‌رسد پروژه انحصاری شدن واردات خودرو و ماشین شکست خورده است، خاطرنشان کرد: به این ترتیب شرکتهای اطلس خودرو و ماشین و آسان موتور به عنوان واردکنندگان محصولات هیوندای و کیا از هفته پیش مجبور شدند ارزش و قیمت محصولات خود را بین هشت تا 50 میلیون تومان کاهش دهند.

این واردکننده خودرو و ماشین ادامه داد: هم‌اکنون بازار خودرو و ماشینهای وارداتی به سمت واقعی شدن و کاهش ارزش و قیمت‌ها حرکت می‌کند بنابراین اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد ارزش و قیمت‌ها بیش از این نیز کاهش خواهد یافت.

وی افزود: البته علاوه بر هیوندای و کیا باقی نمایندگی‌های رسمی خودرو و ماشینسازان‌ خارجی مانند تویوتا نیز باید ارزش و قیمت محصولات خود را متناسب با کاهش نرخ ارز کاهش دهند.
  ممقانی با بیان این‌که اگر نمایندگی‌های رسمی خودرو و ماشینسازان خارجی موفق به انحصاری کردن واردات خودرو و ماشین می‌شدند مطمئنا کاهش ارزش و قیمت‌ها رخ نمی‌داد، تصریح کرد: با این حال شاهدیم که این شرکت‌ها با توجه به کاهش ارزش و قیمت‌ها از سوی واردکنندگان متفرقه و پس از چند ماه مقاومت سرانجام مجبور به کاهش ارزش و قیمت رسمی محصولات خود شدند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگی‌های رسمی خودرو و ماشینسازان خارجی همانگونه که در سال 91 لحظه به لحظه با افزایش نرخ ارز ارزش و قیمت محصولاتشان را افزایش دادند هم‌اکنون نیز باید متناسب با ارز 3000 تومانی نرخ محصولاتشان را کاهش دهند.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:دو شنبه 13 آبان 1392