خبر افزایش هزینه ساختمان سازی


رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: در حال حاضر بازار ساخت و ساز شهری به شدت با رکود مواجه بوده و فروش کاهش یافته است.

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: در حال حاضر بازار ساخت و ساز شهری به شدت با رکود مواجه بوده و فروش کاهش یافته است.

سیاوش ساعی‌فر اظهار کرد: همچنان ما شاهد هستیم که ارزش و قیمت مصالح ساختمانی و نرخ دستمزدها بالا است و این مسأله باعث بالا رفتن هزینه ساخت و ساز می‌شود.

وی افزود: اگرچه ما با تعادل ارزش و قیمت مسکن و پایین آمدن نرخ آن موافق هستیم اما تا زمانی که هزینه‌های ساخت و ساز و نرخ خدمات ساخت بالاست ارزش و قیمت ساختمان‌سازی کاهش نمی‌یابد.

ساعی‌فر تصریح‌کرد: در حال حاضر در ساختمان‌سازی هزینه‌هایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه‌های خدمات شهرداری‌ها، شرکت آب، برق و فاضلاب و هزینه‌های تهیه نقشه اشاره کرد.

رئیس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان عنوان‌کرد: ارگان‌های متولی و دخیل در ساختمان‌سازی باید مکانیزم‌هایی به کار بگیرند تا صنعت ساختمان‌سازی رونق بگیرد.
وی ضمن انتقاد از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت: تصمیمات و قوانین این سازمان به هیچ‌وجه منافع انبوه‌سازان را دربر ندارد. سازمان نظام مهندسی باید بیشتر در زمینه شناسایی و رتبه‌بندی اعضای خود و انبوه‌سازان فعالیت کند و به هیچ‌وجه نباید در امور دیگر ساختمان‌سازی دخالت داشته باشد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 21 آبان 1392