آموزش تصویری جستجو بر اساس تصاویر و عکس در گوگل


گوگل امکانی را فراهم آورده است که کاربر بتواند جستجوی خود را براساس تصاویر و عکس انجام دهد. از این طریق، کاربر می تواند تمام انواع اطلاعات مربوط به یک تصاویر و عکس در فضای وب را در صفحه نمایش نتایج جستجو ببیند. کافی است عکسی را مشخص کنید و به گوگل بدهید؛ این موتور جستجو دیگر تصاویر و عکس های شبیه به آن، تصاویر و عکس های مرتبط با آن و نتایج جستجوی متنی مربوط به آن را در اختیار قرار می دهد.

گوگل امکانی را فراهم آورده است که کاربر بتواند جستجوی خود را براساس تصاویر و عکس انجام دهد. از این طریق، کاربر می تواند تمام انواع اطلاعات مربوط به یک تصاویر و عکس در فضای وب را در صفحه نمایش نتایج جستجو ببیند. کافی است عکسی را مشخص کنید و به گوگل بدهید؛ این موتور جستجو دیگر تصاویر و عکس های شبیه به آن، تصاویر و عکس های مرتبط با آن و نتایج جستجوی متنی مربوط به آن را در اختیار قرار می دهد.

 

برای دسترسی به صفحه جستجوی تصاویر و عکس گوگل، از صفحه اصلی گوگل بر روی لینک Image کلیک کنید.

 

 

برای جستجو بر اساس تصاویر و عکس در گوگل، چهار روش در نظر گرفته شده است:

• عکس

 

• درگ کردن آپلود عکس 

 

• کپی آدرس URL عکس 

 

• استفاده از افزونه

 

1- درگ کردن - drag and drop (کشیدن و رها کردن)
در صفحه جستجوی تصاویر و عکس گوگل، عکسی را از روی کامپیوتر یا از روی یک صفحه وب به داخل کادر جستجو درگ کنید. زمانی که تصاویر و عکس را به سمت کادر جستجو درگ می کنید، کادر بزرگ و عظیم تری باز می شود که بر روی آن عبارت «Drop image here» (تصاویر و عکس را اینجا رها کنید)  نوشته شده است.

 

 

2- آپلود عکس
در صفحه جستجوی تصاویر و عکس گوگل، بر روی ایکون جستجو بر اساس تصاویر و عکس در گوگل کلیک کنید. سپس بر روی گزینه آپلود تصاویر و عکس (Upload an image) کلیک کنید. با زدن دکمه «Browse» تصاویر و عکس مورد نظرتان را انتخاب و آپلود کنید.

 

 

 

 

3- کپی آدرس URL عکس
در صورتی که در صفحه ای بر روی وب، عکسی دیده اید که توجه شما را به خود جلب کرده است و اکنون اطلاعات بیشتری راجب آن می خواهید، کافی است بر روی تصاویر و عکس راست کلیک کرده و آدرس URL آن را کپی کنید: این کار در فایرفاکس با استفاده از گزینه «Copy Image Location» و در کروم با استفاده از گزینه «Copy Image URL» انجام می شود.

 

در اینترنت اکسپلورر باید بعد از راست کلیک کردن بر روی تصاویر و عکس بر روی گزینه آخر، یعنی Properties کلیک کرده و سپس آدرس آن را کپی کنید. سپس به صفحه جستجوی تصاویر و عکس گوگل بروید و بر روی آیکون دوربین کلیک کنید. در قسمت و بخش «Paste image URL» آدرس کپی شده را وارد کرده و دکمه Search را بزنید.

 

 

به طور مثال می خواهیم اطلاعاتی در مورد تصاویر و عکس زیر به دست بیاوریم؛ این‌که نام این بازیکن چیست؟ مربوط به کدام تیم است؟ و در کدام بازی گرفته شده است؟ بر روی تصاویر و عکس راست کلیک کرده و آدرس URL آن را کپی کنید. حال به صفحه جستجوی تصاویر و عکس گوگل بروید و لینک را در قسمت و بخش مربوطه وارد کنید.

 

 

در صفحه نمایش نتایج جستجو می توان دید که این عکس، «کریم بنزما» از تیم «رئال مادرید» را  نشان می دهد.

 

به خاطر داشته باشید حتی می توانید همین تصاویر و عکس را درگ کنید و در کادر جستجوی تصاویر و عکس رها کنید. به علاوه می توانید تصاویر و عکس را روی کامپیوتر خود ذخیره کرده و یک بار هم با آپلود کردن تصاویر و عکس نتایج جستجو را ببنید.

 

4- استفاده از افزونه و راست کلیک بر روی تصاویر و عکس در صفحه های وب
برای این که جستجو بر اساس تصاویر و عکس حتی سریع تر از این انجام شود، می توانید افزونه مخصوص مرورگر کروم و افزونه فایرفاکس را دانلود و نصب کنید. بعد از نصب این افزونه ها می توانید در مرورگر خود بر روی یک تصاویر و عکس راست کلیک کرده و آن را در قسمت و بخش جستجوی تصاویر و عکس گوگل، جستجو کنید.

 

جستجو بر اساس تصاویر و عکس در گوگل به شکلی تنظیم شده است که بتواند تصاویر و عکس هایی را که در محیط وب به خوبی برای موتورهای جستجو توصیف شده اند، در بر بگیرد. بنابراین نتایج حاصل از جستجوی شما به طور مثال برای تصاویر و عکس های شخصیت های معروف بهتر از تصاویر و عکس های شخصی جواب خواهد داد.

 

 گوگل سعی می کند با مطابقت دادن تصاویر و عکس مورد نظر شما و تصاویر و عکس هایی که آن ها را ایندکس کرده است، «بهترین حدس» را به صورت یک عبارت در نتیجه جستجو نمایش دهد. صفحه نمایش نتایج جستجو، شامل تصاویر و عکس های مشابه نیز خواهد بود.

 

صفحه نمایش نتایج در این نوع جستجو نسبت به جستجوی معمولی در گوگل متفاوت خواهد بود. این صفحه حتی ممکن است حاوی نتایجی باشد که دارای هیچ عکسی نیستند اما با تصاویر و عکس مورد نظر شما ارتباط دارند. عناصر موجود در صفحه نمایش نتایج، با توجه به نوع تصاویر و عکس مورد نظر و اطلاعات گوناگونی که در ارتباط با آن تصاویر و عکس در فضای وب وجود دارد، متغیر خواهد بود.

 

بخش های صفحه نمایش نتایج:
پیش نمایش عکس: در بالاترین قسمت و بخش صفحه، تصاویر و عکس مورد نظر شما در اندازه ای کوچک نمایش داده می شود. (سایز تصاویر و عکس اصلی در کنار این تصاویر و عکس آورده می شود.)

 

بهترین حدس (Best guess for this image): سامانه سیستم گوگل در صورتی که بتواند عبارتی را که توضیح مناسبی برای تصاویر و عکس مورد نظر باشد بیابد، آن را در صفحه نمایش نتایج ارائه می دهد. این عبارت به صورت لینک آورده می شود و کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه جستجوی آن عبارت در «وب» هدایت می شود.

 

تصاویر مشابه (Visually similar images): مجموعه ای از تصاویر و عکس هایی که با تصاویر و عکس مورد نظر شما شباهت دارند زیر این عنوان نمایش داده می شود.

 

صفحه های حاوی تصاویر و عکس مورد نظر (Pages that include matching images): صفحه هایی که تصاویر و عکس مورد نظر شما در آن ها قرار دارد در این قسمت و بخش لیست می شوند.

 

جستجوهای دیگر مرتبط با این تصاویر و عکس (Other searches related to this image): سامانه سیستم در صورتی که برای تصاویر و عکس شما در بخش «بهترین حدس» چندین عبارت پیدا کند، آن ها را به صورت لینک در انتهای صفحه، نمایش می دهد. با کلیک بر روی هر یک به صفحه مربوطه هدایت می شوید.

 

تصویر زیر جزئیات بالا را دقیق تر نشان می دهد.

 

 

مرورگرهای سازگار:
کروم (Chrome)
فایرفاکس 3 و بالاتر (+Firefox 3.0)
اینترنت اکسپلورر 8 و بالاتر (+Internet Explorer 8)
سفری 5 و بالاتر (+Safari 5.0)

 

* نکته مهم: توجه داشته باشید که تصاویر و عکس هایی که آپلود می کنید یا آدرس URL آن ها را وارد بخش جستجو می کنید، در دیتاسنترهای بزرگ و عظیم گوگل دخیره خواهند شد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 22 بهمن 1392