چگونه با نوجوانان در مورد سیگار صحبت کنیم؟


شما باید در این مورد با نوجوانان صحبت کنید چرا که تبلیغات، دوستان و همسالان و سایر موارد آنها را به کشیدن سیگار ترغیب می کند.                            با بچه ها قبل از اینکه به سن نوجوانی برسند در مورد سیگار صحبت کنید. بسته به مدرسه، محیط و خانواده ای که در آن زندگی می کنند ممکن ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

شما باید در این مورد با نوجوانان صحبت کنید چرا که تبلیغات، دوستان و همسالان و سایر موارد آنها را به کشیدن سیگار ترغیب می کند.                          

 با بچه ها قبل از اینکه به سن نوجوانی برسند در مورد سیگار صحبت کنید. بسته به مدرسه، محیط و خانواده ای که در آن زندگی می کنند ممکن است حتی قبل از دبیرستان هم مبتلا به سیگار شوند.                      

 در مورد فشاری که اجتماع به بچه ها وارد می کند توضیح دهید. به دخترتان بگویید که بیشتر بچه ها فکر می کنند اگر سیگار بکشند بزرگ و عظیم می شوند و می توانند وارد جمع بزرگ و عظیمترها شوند.                               

در صحبت تان در مورد ضرر های سیگار توضیح دهید. بگویید که سیگار باعث تغییرات فیزیکی در بدن مثل تنگی نفس و تغییر رنگ پوست و دندان ها می شود. یادآوری کنید که حتی سیگار کشیدن تفننی هم باعث می شود نتوانند در ورزش ها شرکت کنند یا به خاطر کمبود استقامت با دوستانشان به پیاده روی بروند.                    

 با بچه ها در مورد جدی بودن مسئله ی اعتیاد به نیکوتین صحبت کنید. توضیح دهید که حتی یک نخ سیگار هم باعث وابستگی بدن می شود، بخصوص در نوجوانان که به سختی می توانند ترک کنند. بگویید که وقتی بدن تجدید قوا کند، نیکوتین باعث حساسیت و افسردگی می شود.                                  

 اگر تا اینجا صحبت تان تأثیری نداشت، در مورد تأثیرات بلند مدت سیگار توضیح دهید. بگویید که سیگار احتمال ابتلا به سرطان را بسیار زیاد می کند و چقدر مرگ و میر بین افراد سیگاری شایع است. بگویید که گرفتن سیگار مصرف شده از دوستان مشکلات سلامتی نیز ایجاد می کند، پس باید سعی کنند دوستانشان را هم از این کار باز دارند.                       

به بچه ها توضیح دهید که فشار در دوران دبیرستان و حتی دانشگاه بیشتر می شود، اما اگر بتوانند خود را نگه دارند احتمال سیگاری شدنشان به شدت پایین می آید.                            

 مشاهده کنید مدرسه درمورد بازداشتن از سیگار برای بچه ها چه اقدامی می کند. حداقل باید در کلاس بهداشت، بچه ها در این مورد بحث کنند و مدرسه نیز باید بر حیاط و سالن ورزشی نظارت داشته باشد.                             

 نکات و هشدارها                      

 اولین صحبت تان در مورد سیگار باید ساده باشد. بهتر است شما فقط از سیگار بد بگویید.                     

 به دنبال نشانه هایی از سیگار در فرزندتان باشید. با او در مورد مضرات سیگار و خطرات اعتیاد حرف بزنید.

منبع : جنی


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 20 خرداد 1393