فواید خوردن مخاط بینی


یک محقق کانادایی بر این باور است که خوردن مخاط بینی،سامانه سیستمایمنی بدن را در برابر میکروب هامقاوم سازی و تقویت می کند.

یک محقق کانادایی بر این باور است که خوردن مخاط بینی،سامانه سیستمایمنی بدن را در برابر میکروب هامقاوم سازی و تقویت می کند.اسکات ناپر در اقدامی برای درک بهترسامانه سیستمایمنی بدن انسان از دانشجویان خود خواست تا منافع احتمالی خوردن مخاط برای سلامت را بررسی کنند. وی بر این باور است که خوردن مخاط درون بینی شاید بتواندسامانه سیستمایمنی بدن را با معرفی میزان کم و بی ضرر میکروب ها به بدنمقاوم سازی و تقویت کند.

این نظریه در پی نظریات دیگری بوده که نشان می دهد بهبود بهداشت منجر به افزایش حساسیت و اختلالات خودایمنی می شود.

پژوهش پیشنهادی ناپر، شامل تقسیم کلاس به دو گروه بود که نیمی از آنها مخاط بینی خود را خورده و گروه دیگر از این امر مستثنی بودند. آنها سپس واکنشسامانه سیستمایمنی بدن را به این موضوع سنجیدند.

برخی محققان دیگر مانند دکتر هیلاری لانگهرست، مشاور ایمنی شناس بنیاد بهداشت بارت بر این باورند که رفتارهای مشابه مثل خوردن ناخن ها نیز همین مزیت را دارد.

سیستم ایمنی بدن با ایجاد حافظه و یادداشت برداری از چگونگی مبارزه با هر میکروب کار می کند. هنگامی که یک میکروب برای بار دوم با بدن مواجه می شود،سامانه سیستمایمنی، حافظه خود را مرور کرده و سلاح های خود موسوم به لنفوسیت های حافظه که شیوه تخریب میکروب ها را می دانند، آزاد می کند.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

آشپزی و تغذیه , پزشکی و سلامت , ,

سه شنبه 18 تير 1392