تفاوت‌های میان تبلت و فبلت را بشناسید


فبلت‌ها مثل گوشی‌های هوشمند بوده و بسیار راحت تر از تبلت‌ها قابل حمل هستند در حالی که تبلت‌ها برای مصارفی مثل گوشی‌های هوشمند بسیار بزرگ و عظیم هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ تبلت‌ها صفحه نمایش‌های بزرگ و عظیمی دارند که اتصال به اینترنت و گوش دادن به موسیقی و بازی‌های متنوع از قابلیت‌های آن هستند. تبلت‌ها در مقایسه با ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

فبلت‌ها مثل گوشی‌های هوشمند بوده و بسیار راحت تر از تبلت‌ها قابل حمل هستند در حالی که تبلت‌ها برای مصارفی مثل گوشی‌های هوشمند بسیار بزرگ و عظیم هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ تبلت‌ها صفحه نمایش‌های بزرگ و عظیمی دارند که اتصال به اینترنت و گوش دادن به موسیقی و بازی‌های متنوع از قابلیت‌های آن هستند. تبلت‌ها در مقایسه با لپ تاپ‌ها بسیار وزن سبک تری داشته و از این جهت قابل حمل هستند و حتی بهتر از لپ تاپ‌ها می‌توان آنها را حمل نمود.

فبلت‌ها نیز ترکیبی از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها هستند که همانند گوشی‌های هوشمند کار می‌کنند و مثل تبلت‌ها قابلیت پخش موسیقی، ویدئو، و.. را دارند.

صفحه نمایش فبلت از گوشی‌ها بزرگ و عظیمتر و از تبلت کوچکتر است.
 
تبلتیک نوع فبلت محسوب می‌شود  که از لحاظ اندازه بزرگ و عظیمتر بوده و حدودا ۷ تا ۱۵ اینچ است. اما فبلت‌ها تقریبا ۵.۱ تا ۶.۹ اینچ می‌باشند و و تبلتی که بین ۷ تا ۹.۵ اینچ اندازه داشته باشد را مینی فبلت می‌گویند.

تفاوت عمده میان تبلت و فبلت در اندازه آنهاست چرا که فبلت‌ها مثل گوشی‌های هوشمند بوده و بسیار راحت تر از تبلت‌ها قابل حمل هستند در حالی که تبلت‌ها برای مصارفی مثل گوشی‌های هوشمند بسیار بزرگ و عظیم هستند. 
 
از لحاظ صفحه نمایش تبلت از فبلت بزرگ و عظیمتر است هر دوی اینها می‌توانند به عنوان گوشی هوشمند هم به کار بروند اما اندازه تبلت به عنوان یک گوشی بسیار بزرگ و عظیم است بنابراین اغلب از فبلت‌ها به عنوان گوشی هوشمند استفاده می‌شود.
 
کیفیت دوربین‌های فبلت از تبلت بالاتر است چرا که معمولا دوربین فبلت‌ها همانند دوربین گوشی‌های هوشمند مثلا ۸ تا ۱۳ مگا پیکسل است در حالی که دوربین تبلت نهایتا تا ۵ مگا پیکسل می‌رسد.
 
تولید کنندگان معمولا فبلت را به باتری‌هایی با عملکرد بهتر مجهز می‌کنند بنابراین فبلت‌ها کاربردی تر از فبلت‌ها هستند.
 
تبلت به دلیل صفحه نمایش بزرگ و عظیمتر معمولا تا ۱۰ ساعت باتری را نگه می‌دارند اما فبلت‌ها با صفحه نمایش کوچکتر ۱۵ تا ۲۰ ساعت می‌توانند باتری را نگه دارند.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 10 تير 1393