آتش سوزی پارک ملی گلستان مهار شد


موسی صابری دقایقی پیش در بیان داشت و گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: آتش عصر همین امروز بخشی از محدوده پارک ملی گلستان در نزدیکی روستای دشت در خراسان شمالی را فراگرفته بود که با تلاش دستگاه های مربوط خاموش شد. وی افزود: علاوه بر نیروهای مستقر منابع طبیعی خراسان شمالی در این محدوده، گروه هایی از ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

موسی صابری دقایقی پیش در بیان داشت و گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: آتش عصر همین امروز بخشی از محدوده پارک ملی گلستان در نزدیکی روستای دشت در خراسان شمالی را فراگرفته بود که با تلاش دستگاه های مربوط خاموش شد.

وی افزود: علاوه بر نیروهای مستقر منابع طبیعی خراسان شمالی در این محدوده، گروه هایی از نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی استان های خراسان شمالی و گلستان و نیز مردم محلی برای خاموش کردن آتش همکاری و هم دستی داشتند.

وی از گستره آتش سوزی و نیز علت بروز این حادثه اظهار بی اطلاعی کرد.

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی نیز در بیان داشت و گفت و گو با ایرنا، با اشاره به اعزام نیروهای محیط زیست این استان برای فرونشاندن آتش پارک ملی گلستان، احتمال داد که علت بروز این حادثه، رهاسازی آتش از سوی مسافران عبوری باشد.

سیداصغر مطهری از مسافران و گردشگران خواست حتی المقدور از برافروختن آتش در مناطق ارزشمند جنگلی و زیست محیطی خودداری کرده و در صورت ضرورت، پس از استفاده، تا زمان مطمئن نشدن از خاموشی کامل آتش، محل را ترک نکنند.

منطقه آتش سوزی پارک ملی گلستان در محدوده سرزمینی خراسان شمالی است اما از سوی اداره کل محیط زیست استان گلستان مدیریت می شود.

بنا به اعلام مسوول روابط عمومی محیط زیست استان گلستان این چهارمین آتش سوزی ظرف یک ماه اخیر است که در محدوده پارک ملی گلستان صورت می گیرد.

پارک ملی گلستان با وسعتی افزون بر ۹۰ هزار هکتار در شرق استان گلستان در حد فاصل این استان و خراسان شمالی قرار دارد که به سبب وجود دره‏ها و چشم اندازهای متنوع، منابع آبی متعدد نظیر رودخانه‏ها، نهرها و چشمه‏ها و آبشارها، از تنوع زیستی و ارزش اکوتوریستی بالایی برخوردار است.

تاکنون ۶۹ گونه پستاندار، ۱۵۰ گونه پرنده، ۳ گونه دوزیست و ۲۴ گونه از خزندگان در این پارک شناسایی شده اند، همچنین گونه‏های گیاهی آن هزار و ۳۶۵ مورد است.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:شنبه 11 مرداد 1393