تصاویر و عکس های دیدنی از بهشت گمشده ایران در آذربایجان


تصاویر و عکس های دیدنی از بهشت گمشده ایران در آذربایجان جنگل های ارسباران که گویی بهشت گمشده آذربایجان است با مناظر بسیار دیدنی و زیبای خود هر انسانی را شیفته خود کرده و در دنیای چشمنواز خود غرق میکند. ایران ناز، ارسباران یا قره داغ یک ناحیهٔ کوهستانی و جنگلی است که در شمال استان آذربایجان شرقی و ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

تصاویر و عکس های دیدنی از بهشت گمشده ایران در آذربایجان

جنگل های ارسباران که گویی بهشت گمشده آذربایجان است با مناظر بسیار دیدنی و زیبای خود هر انسانی را شیفته خود کرده و در دنیای چشمنواز خود غرق میکند. ایران ناز، ارسباران یا قره داغ یک ناحیهٔ کوهستانی و جنگلی است که در شمال استان آذربایجان شرقی و جنوب رودخانه ارس با وسعت بیش از هفتاد هزار هکتار واقع شده‌ است.

ابن ناحیه سرزمین پهناوری است که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشکین شهر و مغان و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است و شهرستان اهر را در بر می‌گیرد. ارسباران عنوان جدیدی است و در گذشته به آن ناحیهٔ قره‌داغ یا قراجه‌داغ می‌گفتند. به گزارش ایران ناز ساکنان دشت مغان و اطراف مشکین‌شهر و تقریباً همهٔ افراد بومی منطقه هنوز هم این لفظ را به کار میبرند.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:چهار شنبه 12 شهريور 1393