نفوذ هکر ها به سیستم‌ امنیتی بیمارستانها


یکی از اپراتورهای اصلی بیمارستان‌های امریکا از حمله به اطلاعات ذخیره شده روی شبکه و کامپیوترهای چندین بیمارستان این کشور و سرقت اطلاعات بیش از ۴٫۵ میلیون بیمار در ماه‌های آوریل و ژوئن خبر و اخبار داد. به گزارش پایگاه خبری نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات برسام و به نقل از ماهنامه شبکه، این اپراتور که مدیریت ۲۰۶ بیمارستان را ...بیا تو تفریحنفوذ هکر ها به سیستم‌ امنیتی بیمارستانها]]>

یکی از اپراتورهای اصلی بیمارستان‌های امریکا از حمله به اطلاعات ذخیره شده روی شبکه و کامپیوترهای چندین بیمارستان این کشور و سرقت اطلاعات بیش از ۴٫۵ میلیون بیمار در ماه‌های آوریل و ژوئن خبر و اخبار داد.

هکرهکر

به گزارش پایگاه خبری نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات برسام و به نقل از ماهنامه شبکه، این اپراتور که مدیریت ۲۰۶ بیمارستان را عهده‌دار است، می‌گوید با همکاری و هم دستی یک شرکت امنیتی کامپیوتری موفق شدیم که این حمله و منشأ آن را کشف و شناسایی کنیم. گروهی هکر مستقر در چین، با استفاده از بدافزارهای بسیار پیچیده‌ای به سیستم‌های اطلاعات بیمارستان‌ها حمله کردند. به دلیل ملاحظات امنیتی، هنوز اطلاعات جزئی‌تری از این حمله به بیرون درز نکرده است، اما مشخصاً هکرها توانستند سیستم‌های امنیتی و محافظتی بیمارستان‌ها را دور زده و به راحتی اطلاعات روی هارددیسک‌ها را به خارج از بیمارستان منتقل و کپی کنند. اطلاعات سرقت شده شامل نام بیمار، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس، شماره پرونده بیمه و اطلاعات بیماری فرد مورد نظر است. این بیماران در پنج سال گذشته به بیمارستان‌های هک شده مراجعه کرده‌اند.

این حمله، در چند سال اخیر، دومین حمله علیه سازمان بهداشت و درمان ایالات متحده است که برای صنعت پزشکی یک آبرو ریزی به شمار می‌رود. در حمله قبلی در سال ۲۰۱۱، اطلاعات ۴٫۹ میلیون بیمار از روی نرم‌افزارهای بیمارستان‌ها و درمانگاهی نظامی فاش شده بود. شرکت امنیتی کشف‌کننده این حمله، با همکاری و هم دستی پلیس محلی و دیگر ارگان‌ها در حال بررسی بیش‌تر و شناسایی دقیق حمله‌کنندگان هستند، ولی هنوز به گروه یا فرد خاص و مخصوص مظنون نرسیده‌اند.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:چهار شنبه 2 مهر 1393