تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال


تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال ، رونالدو در یک مسابقه معمولی با سرعت بیش از ۳۳ کیلومتر در ساعت می دود اما شتاب زیاد و هوش بالای او موجب می شود در تله آفساید حریف گرفتار نشود. او همچنین تعادل ...بیا تو تفریحتصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال]]>

تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال

تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال

تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال ، رونالدو در یک مسابقه معمولی با سرعت بیش از ۳۳ کیلومتر در ساعت می دود اما شتاب زیاد و هوش بالای او موجب می شود در تله آفساید حریف گرفتار نشود. او همچنین تعادل بالایی دارد و به خوبی می تواند بدن خود را کنترل کند به طوریکه در دریبل‌ها به سرعت جهت خود را تغییر می دهد.

نکته جالب و دیدنی این‌که آنتونیو والنسیا، بال راست منچستریونایتد در جایگاه نخست سریع‌ترین‌ها قراردارد. این در حالی است که کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید در جایگاه چهارم ایستاده است.

تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال

گفتنی است “آنتونیو والنسیا”جناح راست منچستریوناتید که جانشین کریستیانو رونالدو در این تیم شد در صدر سریع‌ترین‌ها قرار دارد. سرعت او ۳۵٫۱ کیلومتر در ساعت است.

 “گرت بیل” هافبک ولزی رئال‌مادرید که سرعتش ۳۴٫۷ کیلومتر در ساعت است، و “آرون لنون” بازیکن انگلیسی تاتنهام که سرعتش ۳۳٫۸ کیلومتر در ساعت است، به ترتیب در جایگاه دوم و سوم سریع ترین های فوتبال جهان ایستاده اند.

ستاره رئال‌مادرید که سرعت او زبانزد خاص و مخصوص و عام است، در رده چهارم لیست سریع‌ترین‌ها قرار دارد. سرعت او ۳۳٫۶ کیلومتر در ساعت است. اما لیونل مسی بهترین بازیکن چهار سال اخیر فوتبال جهان در رده ششم سریع‌ترین بازیکنان فوتبال جهان قرار دارد. سرعت او ۳۲٫۵ کیلومتر در ساعت است.

آزمون yoyo یک نوع تست آمادگی تناوبی و تداومی است که با توجه به الگوهای ماهیت فوتبال، حدود ۲۰ سال پیش طراحی گردید و حدود ۱۸ سال است که در برخی باشگاه‌های فوتبال اروپائی رایج شد و به‌عنوان تعیین سطح و شاخص آمادگی جسمانی و بازیکنان فوتبال برای ۹۰ دقیقه بازی در نظر گرفته شد.

تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال

● آزمون yoyo در فوتبال چیست؟ آزمون yoyo در فوتبال به‌عنوان یکی از رایج‌ترین تست‌های موجود جهت ارزیابی سطح آمادگی جسمانی بازیکنان فوتبال، مطرح می‌باشد.

هدف از اجرای این تست دویدن یک مسافت معین به‌صورت رفت و برگشت توسط بازیکنان به‌طور کامل و تا سرحد توانائی و واماندگی و خستگی با آهنگی است که از طریق سیگنال‌ها و علائم صوتی ارسال می‌شود و تا جائی ادامه می‌یابد که فوتبالیست در گام آخر توانائی اجرای فعالیت را ندارد.

▪ یک فوتبالیست حرفه‌ای باید توانائی دویدن استاندارد ۱۰ کیلومتر در جریان بازی را داشته باشد که شامل راه رفتن (۲۰ درصد)، نرم دویدن (۴۰ درصد)، به سرعت دویدن (۱۳ درصد)، به عقب دویدن (۷ درصد)

دویدن با چرخش و حرکت متنوع کوتاه و بلند (۲۰ درصد) که بازیکن باید این تناسب را در دو نیمه حفظ نماید والا دچار افت ۱۰ درصدی در ۲۵ دقیقه آخر بازی می‌شود. (البته میزان دویدن در پست‌های مختلف تفاوت دارد یعنی هافبک‌ها لازم است توانائی دویدن بیش از ۱۱ کیلومتر را در جریان بازی داشته باشند).

تصاویر و عکس های دیدنی از تست سرعت رونالدو در تمرینات رئال

 سرعت دویدن در جریان بازی نیز طبقه‌بندی و آنالیز شده است. یعنی راه رفتن (با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت)، نرم دویدن (با سرعت ۸ کلیومتر در ساعت)، دویدن با سرعت آرام (۱۲ کیلومتر در ساعت)، دویدن متوسط (با شدت ۱۶ کیلومتر در ساعت)، دویدن با سرعت بالا (۲۰ کیلومتر در سرعت)، دویدن با سرعت ۱۰۰ درصد (با شدت ۳۰ کیلومتر در ساعت)، دویدن به عقب (با شدت ۱۲ کیلومتر در ساعت) و حرکت به پهلو (با سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت).

▪ یک فوتبالیست تقریباً در هر ۹۰ ثانیه حداقل یک‌بار در یک فعالیت چرخشی و با سرعت بالا که حدود ۳۰ ثانیه طول می‌کشد می‌دود.

▪ معمولاً در نیمه اول فوتبالیست ۵ درصد از نیمه دوم جابه‌جائی دارد ولی از نظر دویدن با سرعت بالا در هر دو نیمه باید در یک سطح توانائی داشته باشد.

▪ بازیکن بیشترین انرژی در زمان دریبلینگ و عبور از حریف را مصرف می‌کند و در یک بازی حتی تا ۳۰ بار این تکنیک اجرا می‌شود.

▪ به‌طور میانگین هر بازیکن در جریان ۹۰ دقیقه بازی تا ۲۰ بار تکل می‌زند.

▪ به‌طور متوسط هر بازیکن در جریان ۹۰ دقیقه بازی بین ۱ تا ۳ دقیقه مالکیت توپ را دارد یعنی مجموعاً حداکثر ۲۸۰ متر پا به توپ می‌شود.

اخبار ورزشی

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:چهار شنبه 16 مهر 1393