تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ا


تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب اشخاصی که در اینستاگرام فالورهای زیادی دارند دریک مراسم گردهم آمدند و مجری این مراسم هم رامبد جوان بود. «بزرگ و عظیمترین گردهمایی اینفلوئنسرهای اینستاگرام در ایران» این جمله تبلیغاتی عنوان مراسمی ...نوشته تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب اولین بار در بیا تو تفریح. پدیدار شد.]]>

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب”تصاویر

از سوی دیگر اما تعداد مخالفان نیز کم نیستند. مخالفان عقیده دارند چهره های اینستاگرامی فراتر از افراد و شخصیت هایی که تنها به فعالیت های طنز یا بدون مایه های فرهنگی می‌پردازند, تعریف میشوند. این دسته از افراد میگویند گرد هم آوردن این چهره ها, پالس های مناسبی به جامعه و خصوصا جوانان نمی‌دهد

 

ودر دوران رکود و بیکاری این پیغام رابه آنها می‌رساند که شاید اینروزها مسیر ثروت و شهرت تغییر کرده و رفتارهای عجب در فضای مجازی و جذب کردن فالوئر با روشهای مختلف می‌تواند انها را در مدت زمان کوتاهی به عرش برساند. این ستاره های مجازی چقدر در دنیای واقعی دوام می آورند و آنها چگونه به این مراسم راه پیدا کردند؟

 

کجا آنرا برگزار کرد؟

برخلاف تصور عمومی که در فضای مجازی شکل گرفته رامبد جوان نقشی در جمع کردن این ستاره های اینستاگرامی نداشته و یک شرکت خصوصی آنرا برگزار کرده است. «البته آن هایی که رقم و نحوه قراردادهای رامبد جوان را دنبال میکنند بهتر می‌دانند اوضاع از چه قرار است!». این شرکت در صفحه اول خود اینگونه عنوان کرده که به دنبال دو دسته از افراد است و دو فرم برای خوداظهاری«!» دراین سایت قرار گرفته.

 

پارس ناز – یک فرم برای این است که اگر شما فکر میکنید ستاره هستید آنرا پر کنید و فرم دیگر برای این است که اگر کسب و کار جدیدی دارید آنرا معرفی کنید.نکته عجیب این است وقتی که روی هر کدام از این فرم ها کلیک می‌کنید این پیغام برای شما ظاهر می‌شود: “در حال حاضر تنها از طریق دعوت نامه میتوانید و قادر خواهید بود عضو… شوید.

 

ایمیل یا عدد تلفن همراه خودرا وارد نمایید تا در فهرست دریافت دعوت نامه قرار بگیرید.” بدون آن که توضیحی داده شود ملاک ها چیست و چگونه قرار است از میان خیل عظیم مشتاقان چهره های اینستاگرامی, پرنده خوشبختی بر روی شانه های شما بنشیند. در قسمت و بخش “درباره ما” و یا “تماس با ما” این سایت نیز هیچ گونه توضیحی در مورد شرکت, آدرس, مدیران و… داده نشده و فقط در قسمت و بخش عنوان شده:

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب

“تبلیغ با ستاره ها یا رسانه های پرمخاطب همیشه این چالش را برای برندها داشته است که چطور میتوانیم بهترین ستاره یا رسانه را انتخاب کنیم؟ چگونه کمپین خودرا اندازه گیری کنیم و با نرخی کاملا معقول تبلیغ ها را انجام دهیم و سوال هایی از این دست… با هدف رفع این نیازها و پاسخگویی

 

به این سوال ها در پاییز ۱۳۹۶ تهران بعنوان اولین پلتفرم اختصاصی ستاره ها متولد شد. پلتفرمی که می‌خواهد فضای خالی بین ستاره ها و برندها را پر کند و به هردو طرف کمک کند که بهترین تجربه تبلیغی را در هر کمپین داشته باشند.”شنیده ها حکایت ازآن دارند که سهام داران این شرکت از چند سهام دار شرکت های مشهور تبلیغاتی و استارتاپی

 

تشکیل شده که قصد دارد رقابت جدی در مقابل تبلیغات محیطی داشته باشد. در حال حاضر این شرکت در اولین قدم یک ارتش از چهره های اینستاگرامی جمع کرده که هر کدام چند میلیون دنبال کننده دارند. گفته میشود این شرکت قصد دارد در آینده با استفاده از این افراد و ارتباطی که احتمالا دارد, تبلیغات انحصاری برخی شرکت های بزرگ و عظیم را در اختیار گیرد و انها رابه طور کامل به فضای مجازی بیاورد.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی چه؟

شاید شما هم مانند ما ندانید اینفلوئنسرهای اینستاگرام به چه کسانی گفته میشود. پس بهتر است معنی آنرا از خود سایت این شرکت برای شما نقل کنیم: “اینفلوئنسر مارکتینگ” «بازاریابی با افراد تاثیر گذار» یکی از متد تبلیغی رایج در سطح جهان است که از گذشته دور و شروع صنعت تبلیغات وجود داشته است.

 

در ابتدا بازاریابی و تبلیغ با اینفلوئنسرها توسط افراد سرشناس جامعه «ورزشکار و هنرپیشه» انجام می شد اما با گذشت زمان تعداد افراد بیشتری بنا به محبوبیت وارد این حوزه شدند و از مدل ها تا هنرمندان مشهور نیز فعالیت های مختلفی را دراین صنعت انجام دادند.

 

با رونق گرفتن شبکه های اجتماعی فضای اینفلوئنسر مارکتینگ یا به عبارتی تبلیغ با افراد تاثیر گذار دچار تغییراتی شد و افراد غیرسلبریتی نیز با کمک شبکه های اجتماعی و انجام یک مهارت به صورت کاربردی محبوب و تاثیر گذار شدند که نام آنها اینفلوئنسر نامیده شد و بدین شکل اینفلوئنسرهایی در حوزه های مختلف شکل گرفتند

 

که به آنها اینفلوئنسر مدل, اینفلوئنسر غذا, اینفلوئنسر سرگرمی, اینفلوئنسر سفر و اینفلوئنسر تکنولوژی گفته می‌شود ودر حوزه های دیگر نیز به صورت گسترده اینفلوئنسرها فعالیت هایی را انجام می‌دهند.

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب

در بازار ایران نیز مدت زمان کوتاهی است که بازار اینفلوئنسر مارکتینگ همانند سایر جهان داغ شده است و برندها به صورت مستقیم تبلیغاتی رابا اینفلوئنسرها و گاه سلبریتی های سینمایی- ورزشی انجام میدهند اما با مشکلات مختلفی از جمله مشخص نبودن محدوده ارزش و قیمت, متناسب نبودن محتوا, ارتباط با واسطه و غیره مواجه هستند.”

 

روایتی ازآن برنامه

حالا که با کلیت ماجرا آشنا شدیم بد نیست بدانیم چهارشنبه شب در “باغ کتاب” چه گذشته است. دعوت از خبرنگارها و عکاس ها کمی با روال معمول تفاوت داشته و برخی ها نیز در همان دقایق آخر به برنامه دعوت شدند. نکته عجیب تر آن که دو سالن برای این برنامه درنظر گرفته شده بود. یک سالن مهمان

 

و یک سالن خبرنگاران. یعنی خبرنگارها در سالنی مجزا قرار داشتند که ویدئو پروژکتورها در آن نصب بودو برنامه را ازآن جا مشاهده می‌کردند. در نتیجه امکان برخورد نزدیک و پرسیدن سوالات احتمالی برای انها وجود نداشت. محور اصلی برنامه نیز رامبد جوان بوده که در طول برنامه تلاش می کرده صحبت های طنزگونه داشته باشد و عده ای از این چهره های اینستاگرامی نیز روی صحنه می آمدند تا هنرهای خود رابه نمایش بگذارند.

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب

این برنامه اما یک فرش قرمز هم داشته که چهره های اینستاگرامی روی آن راه بروند و عکاسان از انها تصاویر و عکس بگیرند! تنها جاییکه امکان برخورد نزدیک ترین رسانه ها وجود داشته اما با پاسخ های کوتاه و خلاصه تقریباً همه ی سوال ها بی جواب ماند. از ابعاد حقوقی این اتفاق بگیرد و تا دلایل انتخاب این چهره ها

 

و برنامه های بعدی… به این صورت برنامه با بازرسی شده ترین نحوه ممکن برگزار شد و فقط تصاویر و عکس های آن بطور گسترده ای در سایت ها و اینستاگرام قرار گرفت تا دنبال کنندگان این چهره ها متوجه این اتفاق ها شوند. چهره هایی مانند مستر تیستر, کچلیک, رضا عبادت, محسن بروفر, حسین شاهرخ نیا, عرفان علیرضایی, دانیال کاظمی, محسن ایزی, محمد عباسی, امیرعلی عسگریان, پوریا تی جی و…”

 

یک نقد به مراسم

سایت تابناک دربخش هایی از یادداشت خود به قلم “مهدی خرم دل” نوشت: “بازاریابی دهان به دهان Word of mouth marketing/ word/ of mouth advertising” یکی از شیوه های پربازده بازاریابی است که قدمتی تاریخی دارد و از گذشته مورد توجه بوده است. تبلیغات از طریق سلبریتی ها اعم از بازیگران,

 

موزیسین ها و ورزشکاران نیز در ادامه همین روش بودو درواقع اینبار بجای آنکه کیفیت یک محصول را از زبان یکی از آشنایان بشنوید و مشتری شوید, از دهان یکی از چهره های مطرح و محبوب می شنیدید. با توسعه شبکه های اجتماعی و ظهور یوتیوب, فیس بوک, اینستاگرام و توییتر, اینفلوئنسر مارکتینگ نیز ظهور کرد که در ادامه همین تبلیغات دهان به دهان بود.

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب

شبکه های اجتماعی مفهوم سلبریتی یا چهره را تغییر دادند و گروهی بدون آن که از برجستگی خاصی برخوردار باشند, مخاطبان گسترده ای جذب کردند. در غرب که این پدیده برای اولین بار نمایان شد ودر اینستاگرام نمود بیشتری یافت, مدل ها در صف اول بودند ودر ادامه اشخاصی که اقدامات خاصی انجام می دادند

 

مورد توجه قرار گرفتند. در فضای کنونی طبق معمول چهره ای جدی در حوزه استندآپ کمدی, تحلیل گران و مرورگران محصولات حوزه آی تی و ماشین که به محض عرضه یک محصول در اصلاح آنباکسینگ می‌کنند, اشخاص فعال در حوزه گردشگران یا به تعبیر دقیق گردشگران حرفه ای و سطح بالا که زمان طولانی از سال رابه گردش می گذرانند, گیمرهای مشهور که به تحلیل بازی ها می‌پردازند و…

 

بعنوان اینفلوئنسرهای مشهور در غرب شناخته میشوند. ویژگی مشترک آنها تمرکز دریک حوزه خاص و مخصوص است. در ایران هم چون تعداد زیادی از موضوعات, مفهوم اینفلوئنسر نیز به قهقرا رفت و طبق معمول اشخاص دارای رفتارهای غیرطبیعی بعنوان اشخاص بامزه مورد توجه قرار می‌گیرند و با فالوئرهای چندصد هزار تا چند میلیونی

 

بعنوان اینفلوئنسر معرفی می‌شوند. برخی برندها نیز برای دیده شدن بجای آنکه سراغ چهره های موجه و معتبر فرهنگی و اجتماعی بروند, سراغ این اشخاص می‌روند که هزینه تبلیغاتی آنها نسبت به بازیگران و ورزشکاران شناخته شده کمتر است.”

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب

مهارت این چهره ها چیست؟

شاید بد نباشد مرور کوتاهی داشته باشیم بر برخی چهره های که دراین مراسم حضور داشتند و این که مهارت و ویژگی خاص و مخصوص انها چیست که به زعم برگزارکنندگان این برنامه بعنوان “چهره های تاثیر گذار” اینستاگرام شناخته شدند.

 

– مستر تیستر: او یکی از چهره هایی است که به رستوران های مختلف سر میزند و نظر خودش در مورد کیفیت غذا و دیگر موارد مناسب برای یک رستوران را در صفحه اش به اشتراک می‌گذارد.

 

– کچلیک: پسر خردسال مازندرانی که با شیرین زبانی خود توانست دل بسیارها را ببرد و کلیپ و فیلم های او دست به دست می‌چرخد.

 

– رضا عبادت: بدلیل شباهت عجیبش به مسی بعنوان بدل مسی شناخته می‌شود ودر شبکه های اجتماعی یکه تازی میکند و به کاربران توصیه های اخلاقی می‌کند تا چگونه در زندگی خود موفق شوند.

 

– محسن بروفر: او با گزارش های علیفر به شهرت رسید. بر روی گزارش های فوتبالی علیفر دابسمش می ساخت و از این طریق استعدادش شکوفا شد.

 

– محسن ایزی: یکی از قدیمی های اینستاگرام است که از همان ابتدا تمرکز خودرا روی ساختن دابسمش گذاشت و همان‌ گونه نیز تلاش می‌کند بامزه باشد.

 

– عرفان علیرضایی: ابتدا فعالیت های بشردوستانه داشت, یک مدت به دابسمش سازی روی آورد ودر آخر نیز با ساخت کلیپ و فیلم های طنز توانست به شهرت برسد.

 

تصاویر جالب و دیدنی از مراسم شاخ های مشهور اینستاگرام ایران در باغ کتاب

تصاویر و عکس های جالب و دیدنی از مراسم شاخ های معروف اینستاگرام ایران در باغ کتاب

– حسن شاهرخ نیا: کلیپ و فیلم های طنز و دابسمش می سازد و مثل بقیه تلاش می‌کند خوشمزه باشد.

 

– دانیال کاظمی: او اکثرا به دنبال فعالیت های ژانگولر, شعبده بازی و.. میگردد.

 

 


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

فروش موتور جاروبرقی
ساعت10:00---12 آذر 1399
سلام خوبی

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 17 بهمن 1396