آسیب پذیری ویندوز XP چندین برابر ویندوز ۸


نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد میزان آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر حملات بدافزارها و ویروس‌های رایانه‌ای پنج برابر بیشتر از ویندوز ۸ است.

نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد میزان آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر حملات بدافزارها و ویروس‌های رایانه‌ای پنج برابر بیشتر از ویندوز ۸ است.

گزارشی که توسط خود مایکروسافت تهیه شده نشان می‌دهد که از هر هزار رایانه اسکن شده، 9.1 مورد از رایانه های مجهز به ویندوز XP که بر روی آنها سرویس پک 3 نیز نصب شده بود، آلوده به ویروس بودند. در مقابل تنها 1.6 رایانه‌های مجهز به ویندوز 8 ویروسی بوده و باید پاکسازی می‌شدند.

گزارش مذکور ادعاهای قبلی مایکروسافت در مورد آسیب پذیری بیشتر سامانه سیستم عامل های قدیمی این شرکت را تایید می‌کند. این شرکت بارها از کاربران ویندوزهای قدیمی تر خود مانند ویستا، 7 و XP خواسته تا هر چه سریع تر به ویندوزهای جدید و از جمله ویندوزهای 8 یا 8.1 مهاجرت کنند.

البته میزان مصونیت ویندوز 8.1 در این گزارش بررسی نشده، اما مایکروسافت مدعی است امنیت ویندوز 8.1 حتی از میزان امنیت ویندوز 8 هم بالاتر است.

از جمله امکانات جدید امنیتی در ویندوز 8.1 می‌توان به امکان پاکسازی اطلاعات از راه دور برای صاحبان مشاغل، پشتیبانی بیومتریک ارتقا یافته، کدگذاری پیشرفته داده ها، افزایش امنیت مرورگر IE، مقاومت بهتر در برابر بدافزارها و ... اشاره کرد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 14 آبان 1392